Bllokohet Gjykata e Lartë/ Largimi i gjyqtarit Edmond Islamaj mban pezull 3027 padi

Bllokohet Gjykata e Lartë/ Largimi i gjyqtarit Edmond Islamaj mban pezull 3027 padi

3027 kërkesa gjykimi janë depozituar nga qytetar pranë gjykatës së lartë prej janarit deri më 22 maj 2019.

Këto padi të ndara në civile, penale, i shtohen 28863 dosjeve të mbartura nga 2018, ndërsa me shkarkimin nga detyra të Edmond Islamaj asnjë dosje nuk mund të merret në shqyrtim.

Edmond Islamaj ishte anëtar i gjykatës së lartë ashtu edhe kreu i kolegjit penal çka aktualisht pamundëson dhe shqyrtimet e masave të sigurisë apo rekurseve penale.

Nga 19 anëtar Gjykata e Lartë ka mbetur vetëm me dy mes tyre kreu i gjykatës Xhezahir Zaganjori dhe anëtari Ardian Dvorani i cili është njëherazi dhe kreu i këshillit të emërimeve në Drejtësi.

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shpërblim 5 mijë lekë për pensionistët, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Georgina Rodriguez në Katar, pritja e jashtëzakonshme që i është bërë bukuroshes (VIDEO)

Georgina Rodriguez në Katar, pritja e jashtëzakonshme që i është bërë bukuroshes (VIDEO)