Kapet 'i forti' që dhunoi avokatin, ish-shoferi i Arjan Ndojës me armë në makinë të blinduar dhe fenelina policie (VIDEO)

Policia Rrugore e Tiranës ka arrestuar Mondi Vogën, ish-shoferin e prokurorit Arjan Ndoja, që vitin e kaluar iu bë atentat në Shkozet. 44-vjeçari nga Fushë Kruja u arrestua, pasi po lëvizte me armë zjarri dhe një mjet të blinduar me fenelina policie.

Sipas policisë, gjatë kontrolleve në rrugën Vorë-Krujë Voga rezultoi se drejtonte një automjet të blinduar pa autorizimin përkatës, madje me fenelina policie dhe me mangësi në dokumentacionin e mjetit. Makinës iu bë kontroll i imtësishëm, gjatë të cilit, 44-vjeçarit nga Fushë Kruja iu zbulua në çantën e dorës një armë zjarri pa leje, e tipit  TT.  Në 21 korrik të vitit 2018, Mondi Voga u padit nga avokati Ilia Ilia si një ndër personat që e sulmuan para gjykatës së Durrësit.

Avokati deklaronte asokohe se i njohu dhe i identifikoi autorët si njerëz të vënë nga prokurori Arjan Ndoja. Njëri ndër agresorët sipas tij ishte edhe shoferi i këtij të fundit, Mondi Voga. Babai i shoferit të Ndojës, Kadri Voga u shpreh se djali i tij është përdorur nga prokurori Ndoja. Prokurori Ndoja u kallëzua nga avokati, ndërsa cështja është ende në hetim. Kujtojmë që prokurorit Ndoja iu bë atentat në Shkozet vitin e kaluar.

Voga njihet si tip problematik. Deri në shtator të vitit të kaluar ka qenë inspektor mjedisi në Durrës, ndërsa para dy vitesh drejtori i ALUIZNI-t në Fushë Krujë. Para disa vitesh vëllait të tij që punon efektiv policie në Tiranë i dogjën makinën dhe i lanë dy granata. Aktualisht Mondi Voga administron lokalin e tij që në 2017 iu vendos eksploziv. 

Mondi Voga me prokurorin Arjan Ndoja

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Dani: 15/01/2020 12:57

  Zgjedhesit duhet te njohin Deputetin per te cilin votojne dhe qe i perfaqson ne parlament. Mjaft më me deputet anonim dhe qe sapo mbarojne zgjedhjet kalojne nga nje zone ne tjetren.

  Përgjigju
 • Hajde roobt: 15/01/2020 08:32

  Administrata Shqipëtare...

  Përgjigju
  • navy: 15/01/2020 14:49

   Arjan Ndoja, Tokes Mafia Durres

 • Gjoni .Shkoder.: 15/01/2020 04:25

  Shqiptaret s'kane per te ba shtet kurre. Kjo eshte policia qe duam.Nje mut kane ba si Lleshi e ai para tij.Asgje s'ka ndryshuar qysh nga nga koha e satrapit dhe Lulushkes.

  Përgjigju
 • Durrsaku: 14/01/2020 22:22

  Imagjinoni ca karriere, shofer - inspektor mjedisi - drejtor aluizni...ca behet ktu mor ej

  Përgjigju
 • Agjenti: 14/01/2020 22:17

  Inspektor, drejtor ALUIZNI dhe ne fund kapet me arme dhe makine te blinduar. Alamet administrate kemi.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A po menaxhohet si duhet situata me zjarret në vend?×

Lajmi i fundit

Moti i keq me erë të fortë në Itali, rrugët kthehen në lumenj balte! Shoferët bllokohen brenda makinave

Moti i keq me erë të fortë në Itali, rrugët kthehen në lumenj balte! Shoferët bllokohen brenda makinave