Bllokuar prej disa orësh, normalizohet situata në Kapshticë, pala greke i përshtatet ritmit shqiptar dhe punon me disa sportele

Pas disa orësh pritje në temperatura të larta, situata në pikën kufitare të Kapshticës është normalizuar.

Në orët e para të paradites pala greke po punonte me një sportel, shkak ky që krijoi radhët e gjata në kufi. Megjithatë tashmë, grekët u përshtatën me ritmin e doganës shqiptare dhe po punojnë me disa sportele sërish.

Gjatë 24 orët e fundit, në territorin shqiptar kanë hyrë 1951 persona dhe kanë dalë 1495, shqiptarë edhe të huaj.


Lajmi kryesor:

Temperatura të larta dhe pritje pafund, radhët e gjata të makinave në Kapshticë marrin fund! Grekët i përshtaten ritmit shqiptar dhe punojnë sërish me disa sportele


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se do të zbatohet kodi etik nga ministrat e kabinetit Rama 3?×

Lajmi i fundit

John

Talebanët përjashtojnë vajzat nga shkollat e mesme afgane