Boks/ Kolumbiani s'reziston dot! Nelson Hysa tjetër fitore me nokaut, merr titullin e UBF (VIDEO)

Boksieri shqiptar i peshave të rënda Nelson Hysa është treguar i papërmbajtshëm kundër kolumbianit Juan Novoa, të cilin e mposhti që në raundin e tretë me nokaut.                          

Ndeshja prodhoi një boks të pastër, ndërsa goditjet e marra e dobësuan shumë kolumbianin.

Për rrjedhojë Hysa fitoi edhe brezin UBF të federatës amerikane në boks. Deri më tani shkodrani ka 8 fitore në boksin profesionist dhe të 8 janë fitore, ndërsa 6 prej tyre kanë ardhur me nokaut.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Derbi i Madridit flet për Atleticon 3-1, Reali humbet dhe lëshon vendin e parë në La Liga (VIDEO)

Derbi i Madridit flet për Atleticon 3-1, Reali humbet dhe lëshon vendin e parë në La Liga (VIDEO)