Boris Johnson humb nënën, Charlotte vdes në moshën 79 -vjeçare

Boris Johnson dhe Charlotte Johnson

Nëna e kryeministrit britanik Boris Johnson ka ndërruar jetë në moshën 79 -vjeçare.

Boris Johnson dikur e përshkroi nënën e tij, e cila ishte piktore, si “autoriteti suprem” në familje.

Charlotte Johnson Wahl, e ëma e Johnson ka ndërruar jetë në spital. Në moshën 40 vjeçare, ajo u diagnostikua me sëmundjen e Parkinsonit, por vazhdoi të pikturonte.

Johnson Wahl, babai i së cilës ishte president i Komisionit Europian për të Drejtat e Njeriut në vitet 1970, u martua me Stanley Johnson në vitin 1963 para se të përfundonte diplomën në Universitetin e Oksfordit si gruaja e parë e martuar në kolegjin e saj.

Çifti kishte katër fëmijë, Boris, gazetarja Rachel, ish ministri Jo dhe ambientalisti Leo. Ata u divorcuan në vitin 1979.

 

Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e largon dot Sali Berisha nga drejtimi i PD-së Lulzim Bashën?

Komento

Komente

  • edi: 14/09/2021 07:00

    kishte projektu varrimin e mbretereshes ky palla. hhahaha na

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Ambasadorja Kim në Kryesinë e Kuvendit, takim me kryeparlamentaren e re Lindita Nikolla