Boris Johnson në terapi intensive, Mogherini: Shërohu shpejt dhe do rikthehemi të flasim për gjërat që s'biem dakord

1586214204_1567178531federicamogherini2018.jpg

Ish- Përfaqësuesja e Lartë e BE për Punët e Jashtme dhe Politikën e Sigurisë, Federica Mogherini ka dhënë një mesazh drejtuar kryeministrit britanik Boris Johnson, pasi ky i fundit iu nënshtrua terapisë intensive për shkak të përkeqësimit të gjendjes së tij shëndetësore nga COVID-19.

“Boris Johnson bëhu mirë shpejt! Dhe do të rikthehemi të flasim për bukuritë e Italisë (dhe gjithashtu për të gjitha gjërat e tjera për të cilat nuk biem dakord .....)”, shkruan Mogherini në një postim në Twitter.


Lajmi kryesor:

Boris Johnson përfundon në terapi intensive! Rëndohet gjendja e kryeministrit britanik të prekur me Covid-19


  • Sondazhi i ditës:

    A keni besim se sistemi zgjedhor do të ndryshojë për zgjedhjet e ardhshme parlamentare?×

Lajmi i fundit

John

Dy aksidente në Korçë pak para mesnate, 60-vjeçari përplaset nga makina