POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Botërori 2026, Duka votoi për Marokun, jo SHBA/ Ja si votuan të gjitha shtetet

Kupa e botës

Presidenti i SHBA, Donald Trump, kishte kërcënuar se nëse nuk mbështetnin kandidaturën e Amerikës së Veriut për Botërorin 2026, atëherë Amerika nuk do të mbështeste këto vende në të ardhmen. Një kërcënim që ka dhënë frytet e veta, pasi Amerika ka fituar bindshëm.

Propozimi nga Amerika e Veriut ka fituar me diferencë të ndjeshme votimin në Kongresin e FIFA-s zhvilluar në Moskë, duke marrë 134 vota përballë 65 të propozimit nga shteti afrikan të Marokut.

Megjithatë, Armand Duka, kreu i FSHF-së, ka votuar për Marokun. Siç shihet nga kjo faksimile, e publikuar nga FIFA, duket qartë vota e Shqipërisë.

Votimi i te gjitha vendeve

d.ba.
Komento

Komente

 • Shqiperia marre peng: 13/06/2018 22:27

  Si ”vellai” Turk kemi votuar :(. Sesi do te shkoje kjo pune Erdogu e di.

  Përgjigju
 • noel: 13/06/2018 15:49

  eshte thjeshte futboll!Mos e beni cdo gje politike!pSE MOS TE VOTONIM SPANJEN PSE JO AZERBAJXHANIN PSE JO POTUGALIN PSE JO CEKINE PSE JO SHBA!SHBA SHBA MOS U BONI KAQ B***LEPIRES POPULL!OK E KEMI ALEATIN ME TE MIR DHE E FALENDEROJM PO KO**ET ME UJ TE NXEHT SJA MAJM DOT SE NA FTOHET UJI

  Përgjigju
 • F*** Armando Duka: 13/06/2018 15:43

  F*** you Armando Duka! Tradhetar i interesave kombetare!

  Përgjigju
 • Veriu i pamposhtur: 13/06/2018 15:26

  Normale qe do votohej per Marokun. Normal qe do votohej kundra Amerikes. Ashtu siç u votua kunder Amerikes edhe ne OKB. Ashtu siç kemi dale kunder Amerikes edhe ne raste tjera duke pare “trimat” tane musliman perkrah vellezerve te tyre ISIS etj. etj. Kjo tregon edhe nje here se sa mosmirenjohese, e pabese e tradhetare elita turkoshake e albanistanit eshte! Keta felliqesira harrojne se vete ekzistenca e shtetit dhe e kombit shqiptar lidhet pikerisht me mrojtjen qe Amerika na ka bere per me shume se nje shekull. Shqipetaret harrojne se “dielli lind andej nga perendon”. Ky eshte nje turp i madh per gjithe shqipetaret e ndershem e patriote qe jetojne e punojne ne vendet e perendimit!

  Përgjigju