Braçe kërkon sërish interpelancë me ministren e Bujqësisë: Sektori në vështirësi, kostot janë trefishuar

Pa kaluar as 10 ditë, ish-zëvendëskryeministri Erion Braçe ka thirrur përsëri në interpelancë ministren e Bujqësisë Frida Krifca.

Qëllimi do të jetë diskutimi mbi mbështetjen financiare që do jepet për fermerët për të përballuar kostot.

Sipas Braçes buxheti i vënë në dispozicion është i pamjaftueshëm në kushtet kur çmimet e plehrave kimike dhe inputeve bujqësore janë trefishuar. Më 10 shkurt deputeti i socialist zhvillojë njëtjetër interpelancë më ministren e bujqësisë, për çmimet dhe kostot e fermerëve.

K.T./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me nismën e PS për të zbuluar politikanët bashkëpunëtorë të ish-sigurimit?×

Lajmi i fundit

Ish bashkëshorti nxjerr videot kur Britney Spears i bërtet dy djemve: Nuk mund të rri duarkryq

Ish bashkëshorti nxjerr videot kur Britney Spears i bërtet dy djemve: Nuk mund të rri duarkryq