Braçe në Report Tv: E kam refuzuar postin e Ministrit të Bujqësisë

Deputeti i Partisë Socialiste Erion Braçe ka pranuar se ka referuar postin e Ministrit të Bujqësisë në 2018. I ftuar në emisionin 'Kontrast' në Report Tv, Braçe u shpreh se nuk ka synim t'i zërë vendin ministres së Bujqësisë, por që 50% e popullsisë që merret me bujqësi të ketë një zë në Kuvend.

‘Qeveria ka nevojë për ndryshime. Ja kam thënë në zyrë që ditën A. Me thirri për të diskutuar me pyeti a isha mërzitur. I thashë nuk jam mërzitur. E kam refuzuar postin e Ministrit të Bujqësisë. Ma ka propozuar Edi Rama e kam refuzuar shtator 2018. Shumë e thjeshtë i kam thënë se nuk jam gati. Nuk dua t’i zë vendin ministres së Bujqësisë, por 50% e popullsisë që merren me bujqësi te kenë një zë në Kuvend' - u shpreh Braçe.


Lajmi kryesor:

Debati për McGonigal, Braçe në Report Tv: Do jetë seancë e mbushur me urrejtje! Të vijë dhe Basha e të tregojë se ku i gjeti 600 mijë dollarët që i dha për lobim


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që ndërkombëtarët të ushtrojnë më shumë presion ndaj Serbisë?×

Lajmi i fundit

SHBA, marrëveshje sigurie me ishujt e Paqësorit për të frenuar zgjerimin e Kinës

SHBA, marrëveshje sigurie me ishujt e Paqësorit për të frenuar zgjerimin e Kinës