Braçe poston videon: Punë me vepra, do e nxjerrim Grabianin në Divjakë

Zv/ kryeministri Erjon Braçe ka postuar një video në rrjetet sociale nga punimet që po bëhen në zonën e Grabianit në Lushnje, ku ai është zgjedhur deputet. Braçe thotë se modernizimi i kësaj zone po vijon.

"Po bejme unaza e kodres, do e nxjerrim menjehere Grabianin ne Divjake; Granian-Dushk Can-Germenj-Divjake per 15 minuta! Ne vetem 4 vite, Grabianin e kemi lidhur me zonen bujqesore te Gradishte-Mertish, me Çermen dhe Luahnjen, tani direkt edhe me Divjaken, pse jo edhe me linje urbani publik.

Nderkohe, po urbanizojme edhe lagjen hyrese te Grabianit; Kanalizime te ujrave te zeza e te bardha, trotuare, ndricim dhe uje te pishem. Sic e shihni jemi ne pune ne unaze" shkruan Braçe.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Varianti afrikan mbërrin në Europë, a duhen ashpërsuar masat anti-Covid edhe në vendin tonë?×

Lajmi i fundit

John

Kini kujdes me historinë e dashurisë tuaj, parashikimi i yjeve për ditën e sotme