Braimllari: Banorët e Barçit të Korçës pa ujë e pa rrugë nga qeverisja e dështuar klienteliste e Ramës

Foto e publikuar nga Endrit Braimllari

KORÇË- Ditët e fundit, ish- deputeti i LSI-së, Endrit Braimllari është zhvendosur në Korçë, sipas së cilit është braktisur nga qeveria.

Ai thotë se banorët e Barçit të Korçët prej kohësh vuajnë mungesën e infrastrukturës dhe ujit të pijshëm, pasi "Rilindja i ka harruar për interesa klienteliste".

"Banoret e Barçit te Korçes po perballen me mungesen e infrastruktures dhe ujit te pishem si pasoje e nje qeverisje te deshtuar klienteliste dhe fasade te Rilidjes. Edi Rames dhe kukullave te tij nuk i interesojne problemet e perditshme te qytetareve por vetem politika e fasades.

Qytetaret perveçse mungeses se vendeve te punes, kostos se larte te jetes, mungeses se investimeve ne bujqesi, falimentimin e biznesit te vogel dhe te mesem, largimin e te rinjve nga vendi sot duhet te kthehen shume vite pas. Mungesa e infrastruktures dhe ujit te pishem eshte kthyer ne nje problem serioz per jeten e perditshme. Koha e rilindjes fasade ka marre fund. Eshte koha e sherbimit qytetar per te kthyer shpresen dhe besimin ne vend", shkruan Braimllari.

B.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A jeni dakord me pragun elektoral 1% ashtu siç propozon opozita parlamentare?

Komento

Komente

 • Iris: 11/08/2020 01:36

  Hm,c'fare dreq interesi te vecante ka opozita ne Barc ,qe I eshte qepur prej kaq ditesh,se po te ankohesh per uje e rruge ,shumica e fshatrave keshtu jane? Teper intriguese!

  Përgjigju
 • Deti: 10/08/2020 13:50

  Ku ishe deri tani o Brahimcari qe bot 2 mandate dhe nuk rregudhuat rruget qe sot ti pretendon se nuk ka uje ,dhe infrastukture,meqe te dhimsen kaq shum ,pse nuk fusni ne pune arin,dhe milionat e vjedhura nga hajduti META ,qe keto fshatra te kene ujte dhe drita.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Pas BE-së, edhe SHBA-ja nuk e njeh si legjitim presidentin Lukashenko