Brataj: Që prej fillimit të pandemisë rreth 700 mijë thirrje dhe 150 mijë vizita

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, bëri me dije shifrat e përballjes me COVID që prej fillimit të pandemisë deri në ditën e fundit të vitit të kaluar.

Brataj tha se janë bërë rreth 700 mijë thirrje gjatë kësaj periudhe dhe janë kryer 150 mijë vizita.

"Rreth 700 mijë thirrje janë bërë që prej fillimit të pandemisë deri më 3 dhjetor. Kemi bërë 150 mijë vizita 55% në banesë, 45% drejt spitale.

Numrat më të mëdhenj të pacientëve trajtohen kryesisht në banesë. Qendra Kombëtare do të vijojë të bëjë pikën lidhëse, që nga skedimi për tampon, informimi dhe lidhja me të gjitha sistemet", tha ai.


Lajmi kryesor:

Masat anti COVID/ Vijon 'ora policore' pas 22:00, edhe për 2 javë universitetet online, pezullim i fluturimeve me Britaninë deri më 18 janar! Shqetësuese rritja e rasteve te moshat e reja


K.T./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me nismën e PS për të zbuluar politikanët bashkëpunëtorë të ish-sigurimit?×

Lajmi i fundit

Ish bashkëshorti nxjerr videot kur Britney Spears i bërtet dy djemve: Nuk mund të rri duarkryq

Ish bashkëshorti nxjerr videot kur Britney Spears i bërtet dy djemve: Nuk mund të rri duarkryq