Brazil/ E frikshme, motrat binjake ekzekutohen në mes të rrugës, pamjet transmetohen live në Instagram

Brazil/  E frikshme, motrat binjake ekzekutohen në mes të rrugës, pamjet transmetohen live në Instagram

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Brazilin ku dy motra binjake u ekzekutuan në mes të rrugës dhe ngjarja e rëndë u transmetua direkt në Instagram.

Trupat e Amalia dhe Amanda Alves u gjetën disa orë më vonë në një rrugicë prapa një kompleksi në Pacajus të Brazilit. Amanda ishte nënë e një vajze 3-vjeçare, ndërsa motra e saj ishte bërë së fundmi nënë e një djali 6-muajsh. Pak orë pas krimit të rëndë policia ka arrestuar një adoleshent 17-vjeçar, si i dyshuar për ekzekutimin makabër.

Një foto e shkëputur nga transmetimi në Instagram, tregon dy motrat të gjunjëzuara në baltë dhe me flokët e mbledhura me duar. Më pas 17-vjeçari I ka qëlluar për vdekje me armë pas koke.

Për autoritet nuk ka ende një motiv zyrtar por gazeta lokale “Jornal de Brasilia” shkruan se motrat binjake dinin shumë informacione për tregtarët e drogës në atë zonë.

Adoleshenti i arrestuar si i dyshuar për vrasjen e motrave është person me precedent penal. Në të kaluarën ai është arrestuar 7 herë të tjera për vepra të ndryshme, siç janë armëmbajtje pa leje, vjedhje , plagosje me qëllimi gjatë vitit 2020 dhe gjatë këtij viti po ashtu.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që opozita të dalë me një kandidat të përbashkët në zgjedhjet e ardhshme vendore?×

Lajmi i fundit

‘Rreze Dielli’ udhëton në malet e Kukësit, në zbulim të boronicës së egër. Specialisti Ylli Merja tregon benefitet e frutit magjik

‘Rreze Dielli’ udhëton në malet e Kukësit, në zbulim të boronicës së egër. Specialisti Ylli Merja tregon benefitet e frutit magjik