Brazili ‘vishet’ me ngjyra! Artisti kombinon natyrën dhe pikturën murale, bëhet viral në rrjet

Brazili ‘vishet’ me ngjyra! Artisti kombinon natyrën dhe pikturën murale, bëhet viral në rrjet

Pikturat e artistit brazilian

Duke përdorur bukuritë e natyrës  dhe duke shndërruar muret e Brazilit në portrete të bukura grash dhe vajzash, piktori Fabio Gomez i ka dhënë qytetit një notë artistike.

Me ngjyra, ai ka pikturuar vajza dhe gra ekzotike, ndërsa mbi kokë, për flokë i ka lënë pemët e Brazilit. Megjithëse arti mural është tashmë shumë i njohur dhe një mënyrë e cila përdoret për të zbukuruar qytetet në botë, artisti brazilian është bërë i njohur për kombinimet në krijimin e tij.

 

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A është Shqipëria në rrugën e duhur pas 110 viteve pavarësi?×

Lajmi i fundit

Daily Mail: Dua Lipa, artistja që po u jep famë shqiptarëve në mbarë botën

Daily Mail: Dua Lipa, artistja që po u jep famë shqiptarëve në mbarë botën