Brazim dramatik mes Teutës dhe Tiranës, Laçi shkatërron Skënderbeun në Korçë

Ndeshja më e rëndësishme e javës së 11 të Superligës mes Teutës dhe Tiranës është mbullur në barazim me rezultatin 1-1. Në Niko Dovana bardheblutë e drejtuar nga Ahmataj u shfaqën në fillim më kërkues dhe pas disa tentativave arritën të zhbllokonin shifrat në minutën e 18 me Majkell Ngoo.

Për një periudhë jo të shkurtër situata mbeti e pandryshuar deri kur çerek ore para fundit të ndeshjes Hoxhallari la Tiranën me 10 lojtarë si pasojë e një kartoni të kuq. Nga ky moment Teuta rriti ritmin dhe aksionet në portën kundërshtare, duke gjetur edhe golin në minutat shtesë me Hoxhën.

Koha e mbetur në dispozicion ishte e pakët dhe ndeshja u mbyll 1-1, me Tiranën që sheh ti ikin dy pikë dramatike nga duart.

Ndërkohë në ndeshje tjetër të ditës së shtunë,  Laçi ka mposhtur me shifrat 1-4 Skënderbeun në Korçë. Për Skënderbeun kjo ishte ndeshja e katërt pa fitore, ndërsa për kurbinasit e drejtuar nga Cungu kjo ishte fitorja e tretë radhazi.