Bregu: Rama nuk mund t'i njohë të gjithë kandidatët, përgjegjësia për kryebashkiakët e Ballës

A duhet të mbajë përgjegjësi kryeministri Edi Rama për kryebashkiakët me probleme, dhe a është zgjidhje shkarkimi i tyre? Gazetari Sokol Bregu, referuar videos së kokainës ku pretendohet të jetë kryetari i Bashkisë së Bulqizës, Lefter Alla, tha se nuk ka përgjegjësi kryeministri, as si kryetar i Partisë Socialiste, pasi kjo detyrë është e sekretarit organizativ të partisë, i cili kontrollon të gjitha kandidaturat.

"Zoti Taulant Balla nuk ka detyra të tjera përveçse të kontrollojë...Nëse ka një njeri që duhet t'i njohë njerëzit është Balla. Ky shkon në çdo degë dhe merr tre propozimet për çdo bashki, dhe ky del përshëndet SPAK për nisjen e hetimeve. Rama nuk mund t'i njohë personalisht të 61 kandidatët. Në teknalitetin se si është krijuar partia, njeriu organizativ ka në dorë kontrollin. Rama rri jashtë ngjarjes , ky del bën reagim. Nëse bie dhe ky kryebashkiak, i gjashti, ku është kjo parti? Nuk ka struktura fare", tha Bregu.

"Kryeministri e ka të thjeshtë ta zgjidhë këtë ekuacion dhe të mos merret me këtë histori, diku aty afër Bulqizë kryeministri e ka bërë këtë, mori hapat e tij me kompetencat e kryeministrit që ia njeh ligji", tha nga ana tjetër ish-deputeti i LSI-së Flamur Çela i ftuar në "Pa Protokoll"


Lajmi kryesor:

Klosi: Nëse kryebashkiaku pi drogë, problem i tij! Hoxha: T'i hetohet pasuria...Bregu: Kandidatët, përgjegjësi e sekretarit të partisë (VIDEO)


G.M./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në bregdetin shqiptar, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

'Kush e fiton Europianin?' Ja si u votua tek sondazhi i Shqiptarja.com

'Kush e fiton Europianin?' Ja si u votua tek sondazhi i Shqiptarja.com