Brenda festivalit post-apokaliptik në shkretëtirë (FOTO)

Brenda festivalit post-apokaliptik në shkretëtirë (FOTO)

Foto nga festivali

Një festival i çuditshëm është zhvilluar në shkretëtirën Mohave në  Amerikë, ku 4 mijë persona kanë marrë pjesë.

Pamja e botës pas një apokalipsi që vret shumicën e popullsisë, që shkatërron institucionet dhe kulturën që kemi krijuar prej shekujsh, ka qenë tema e festivalit.

Më të famshmit prej filmave të tillë në vitet e fundit kanë qenë Walking Dead dhe Mad Max, gjithashtu  industria e kinematografisë ka zhvilluar ndër vite një modë më vete të kësaj rryme.

Sipas "The Telegraph", dashamirësit e kësaj rryme janë pajisur me makinat me armë apo veshje luftarake.

Në festival nuk munguan kostumet, makinat e modifikuara dhe flokët e stilit post-apokaliptik, duke krijuar atmosferën e fundit të botës në shkretëtirën amerikane.

Ora 13:56
Brenda festivalit post-apokaliptik në shkretëtirë
1/15
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Marrëveshje në Ohër, po shkojnë Kosova e Serbia drejt pajtimit përfundimtar?×

Lajmi i fundit

Aksidenti ku mbeti viktimë polici në Patos, arrestohet 27-vjeçari

Aksidenti ku mbeti viktimë polici në Patos, arrestohet 27-vjeçari