Tiranë/ 2 efektivë policie gjejnë një pistoletë tip ‘TT’ në makinën e shërbimit! Dyshohet se mund ta ketë fshehur një person i shoqëruar

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur mbrëmjen e së mërkurës në kryeqytet. Një pistoletë e llojit TT është gjetur brenda një makine policie, por i zoti mbetet akoma mister. Një efektive e patrullës në Komisariatin nr. 1, së bashku me kolegun e saj, teksa ishin në patrullim me makinë, e gjetën armën e zjarrit brenda në mjet dhe habia nuk ishte e vogël. Pasi punonjësja e policisë kishte humbur një send personal në makinë, i hynë kontrollit me themel dhe pistoleta u gjet poshtë sediljes së pasme të pasagjerit.

Aty u gjet një çantë marsup që zakonisht përdoret nga djem, të cilën e kishte mbuluar pluhuri dhe brenda saj ishte arma. Në pamje të parë, për shkak të pluhurit, hetuesit mendojnë se mund të jetë fshehur muaj më parë nga ndonjë i shoqëruar në polici.

Me shumë mundësi, thonë burimet, i shoqëruari, për të shpëtuar një arrestimi të mundshëm për “armëmbajtje pa leje”, duke përfituar nga mungesa e vëmendjes së policëve, ka fshehur armën. Pistoleta TT është dërguar në Laboratorin e Policisë Shkencore për ekspertizë dhe shenja gishtash, e cila mund të qartësoj se kujt i përket, dhe në këtë fazë nuk dihet kujt i përket.

Hetimet janë ndarë në dy pjesë, nga policia për gjetjen e të zotit të armës dhe Agjencia e Mbikëqyrjes Policore, e cila do të verifikoj rregullat standarde të policëve që kanë kryer shoqërimin, detyrë e të cilëve ka qenë kontrolli i imtësishëm. Një mungesë e tillë vëmendje mund të kishte rezultuar fatale, me një person të armatosur brenda makinës së bluve, i cili për fat të mirë vendosi ta fsheh, kur mund edhe të kishte qëlluar drejt efektivëve.

M.Q./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Nardi: 21/09/2023 12:25

  Jo e keni gabim, mbase e ka harruar fabrika qe ka prodhuar makinën, çfarë barcolete taman me polic

  Përgjigju
  • Agjenti: 21/09/2023 14:20

   Hahahahahahha tamam

 • Or tej: 21/09/2023 11:26

  Kjo duket si barcalete or teeeejjjjj

  Përgjigju
 • Polici: 21/09/2023 11:18

  Gjejeni jepini kafe që jua fali jetën Hajde Polici Hajde; një Çike i shtrëngoi Ministri për të treguar që jam për punën !? Shiko sa skandale në polici shumica në shërbimë të krimit ata që mundohen ti dalin kundër krimit nuk kanë përgatitjen e duhur, plagosjen rrifen aksidentohen me makina nga krimi, edhe ky rasti i pistoletës tregon Që policët janë të pa trajnur terorikish praktikish nuk e njohin ligjin 108 për policinë e Shtetit,ose hezitojn ta zbatojnë më keq, Po pse këta policë janë Në deryrë ,e thjesht Rekrutohen me Mik lek dhe mbi baza partie: dhe praktika e punës i Nxjerr hapur: jamë i Bindur që skandale ka më shumë por nuk raportohen psh skandalet seksuale në krye të Detyrës!? Por kjo nuk është me e keqa ,më e keqa është qe tani këto institucionet e siguris nuk po gjëjnë dotë me njerëz ,kohët e fundit po rekrutohen me 9 klasë dhe me dy shtetsi mbi moshë pa standarte fizike e psikologjike !? Situat në të Cilën Skandalet do Shtohen

  Përgjigju
 • Cfar niveli policie: 21/09/2023 10:57

  Edhe sikur ta ket len nje i shoqeruar si e futni ne makin pa e kontrollu ?? Duhet te shkarkoheni nga detyra . Po sikur ai te ju fuste nga nje plumb pas koke ?

  Përgjigju
 • Policia qe duam: 21/09/2023 09:51

  Bravo, e keni fut ne makine pa e kontrollu, Keshtu ndodh shpesh, jeni 1 ju lumte Ju smendoni as me jeten tuaj jo me te qytetareve, Ju qofshi!!!

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Jeni dakord me nismën e Kishës Katolike për ndalimin e simboleve komuniste?×

Lajmi i fundit

Në kërkim nga Interpoli, arrestohet shtetasi serb në Kosovë

Në kërkim nga Interpoli, arrestohet shtetasi serb në Kosovë