Brizida Gjikoni: Dënimi me vdekje nuk është zgjidhja!

Brizida Gjikoni: Dënimi me vdekje nuk është zgjidhja!

Autori, Klodian Çalamani dhe viktima, Mateo Vasiu

Denimi me vdekje nuk eshte zgjidhja!

Denimi me vdekje eshte kapaku!

Po shkaqet?!

Shkaqet mbeten!

Të marrët që janë rrugëve të Shqipërisë po ashtu!

I marri s’ka frikë, i marri do kontroll permanent nga shteti, Policia, mjekesia edhe atehere kur Gjykata deshton.

Po thuhet që ka patur denoncime pa fund për këtë të marrë në Polici, nga bashkefshataret, biles edhe per perdhunime te grave te fshatit, por Policia e ka leshuar prape e prape.

Aq sa atij krimet i dukeshin normalitet.

Perdhunimi i vajzes 6 vjecare ne Kamez nga psikopati qe kishte ne shtepi (dhe nena idiote qe mbronte kriminelin e per mua i duhet hequr urgjent prinderimi)  dhe vrasja e vogelushit ne Fier tregojne se shteti dhe shoqeria shqiptare e kane te domosdoshem dhe imediat bashkeveprimin, besimin dhe reagimin dinamik ndaj fenomeneve kriminale qe mund te ndodhin ne komunitet. 

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Bari: 18/11/2021 10:16

  E nderuarë Z.Gjikondi e dimë që dënimi kapital është kulturë mesjetare,por kur kemi disa raste që vrasësësi ka bërë një vrasje ka dalë nga burgu dhe ka bërë vrasje të tjera ,si do bërë përballë kësaj drejtësie pa shpirt dhe të korruptuarë.?Do ruajmë fasadën si vënd evropian pa dënim me vdekje dhe pastaj presim viktimën e radhës .Sipas statistikave që dëgjova mbrëmë nga ekspertët paskemi viktima nga dora e kriminelave më shumë se në Siri që është në gjëndje lufte.Athere si do bërë kur dhuna është ngritur në sistem që nga presidenti vëndit që kapet me policinë e shtetit dhe deri në parlament që është kthyerë në arenë gladiatorësh.

  Përgjigju
 • Telja: 18/11/2021 09:03

  Nuk eshte zgjidhja, por eshte pjese e mire e zgjidhjes. Krtyre sja ben syri tërr, se thone qe do shkojne ne burg. Atje kismet, mbudhen qelite e ska me vend, pastaj vjen amnistia…per te mos folur per kostot qe paguan shoqeria nepermjet taksave per burgje te reja qe ti krijohen kushtet hoteliere ketyre ndyresirave.

  Përgjigju
 • Ehe futja kot brizida: 18/11/2021 05:29

  Duhet denimi me vdekje vrave po vare ne litar pse te paguajm ne kosto per te ?

  Përgjigju
 • Arbeni: 18/11/2021 02:08

  Eshte zgjidhje brizida. ...kush vret..te vritet...keshtu e e ka ligjin amerika...nuk e e shikoni qe ka perdite vrasje...

  Përgjigju
 • Politika: 18/11/2021 00:17

  I marri s'ka frike thuhet ne artikull. Atehere i bie qe njerezit te kene frike nga i marri? Detyra nr.1 e shtetit eshte te siguroje jeten normale te qytetateve,se po nuk bere jete normale,dhe e keqja me e madhe te marrin jeten, nuk i duhen as shkolla,as puna,as ushqimi etj. Ne keto 30 vjet tranzicioni jeta dhe normaliteti ne shoqerine shqiptare jane ne gjendje uleritese.P.sh. nje familje ne Shkoze Tirane Fetije Zepaj me 5 djemte e saj jane denoncuar e ndaluar nga policia nga viti 2010 e deri sot, per rrahje ne lagje dhe maskarallaqe me te tjera e te tjere ne bashkepunim kunder personit(qe policia eshte ne dijeni), dhe per ironi te fatit te komunitetit nusja e djalit te kesaj mostres punesohet te ish ministria Lindita Nikolla( pastruese e zyres dhe shtepise se saj,natyrisht se ishte me 4 klase). Keshtu na lind e drejta te pyesim, pse nuk lihet policia te veri drejtesi ne kete komunitet,mos ka telefonata nga larte, qe te akuzuarin ta kthejne ne akuzues? Per mendimin dyshoj se kjo ndodh. Policia eshte ne pozita pune,deri sa nuk nderhyn politika, me pas e bastardojne policine dhe e bejne pa vlera. LERINE POLICINE TE BEJ PUNEN E DETYREN,ATA JANE SPECIALISTE,politikanet jane partiake duan para,vila,makina te shtrenjta,rroba firmato "vetem me rroga",natyrisht edhe vota.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Marrëveshja SHBA-Kanada, synon t'i japë fund kalimeve të emigrantëve mes të dy vendeve

Marrëveshja SHBA-Kanada, synon t'i japë fund kalimeve të emigrantëve mes të dy vendeve