Buffon: Maignan dhe Onana mes 5 portierëve më të mirë në botë

Buffon: Maignan dhe Onana mes 5 portierëve më të mirë në botë

Gianluigi Buffon

Kalimi i Interit në finalen e Champions League dhe ecuria e mirë e Milanit ka bërë që legjenda e portës italiane, aktualisht portieri i Parmës edhe pse në moshën 45-vjeçare, Gianluigi Buffon të reagojë me fjalë zemre për gardianët e dy skuadrave.

Gianluigi Buffon ka folur për “Sky Sport” dhe nuk i ka kursyer fjalët e mira për ta. Sipas tij, Maignan i Milanit dhe Onana i Interit janë ndër pesë portierët më të mirë në botë.

“Maignan nuk është një surprizë, ai kishte treguar veten e tij dhe vitin e kaluar se çfarë mund të bënte. Onana është futur bindshëm, ai tregoi personalitet dhe shpatulla të gjera duke mposhtur konkurrencën e Handanovic tek Interi. Për mua, Maignan dhe Onana janë ndër 5 portierët më të mirë në botë dhe mendoj se nuk jam aspak gabim për këtë", tha Buffon.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vritet polici në Kosovë, a po reagojnë si duhet ndërkombëtarët ndaj Serbisë×

Lajmi i fundit

U operua dje në Spitalin e Mitrovicës, mjeku për sulmuesin e arrestuar serb: Ka dy plagë, gjendja e tij është e mirë

U operua dje në Spitalin e Mitrovicës, mjeku për sulmuesin e arrestuar serb: Ka dy plagë, gjendja e tij është e mirë