‘Bum’ vjedhjesh makinash luksoze në Tiranë, dyshohet se përdoren nga bandat kriminale! Dy gjenden në Thumanë e Fushë-Krujë

Një bum i madh vjedhjesh makinash luksoze është regjistruar në javët e fundit në Tiranë. Vetëm këtë javë rezultojnë se janë vjedhur disa mjete të shtrenjta të modeleve të fundit. Konkretisht në kryeqytet para 3 ditësh janë vjedhur dy Range Rover, në lagje të ndryshme.

Dyshohet se këto mjete do përdoreshin nga grupe kriminale për krime të rënda. Blutë e Tiranës i kanë gjetur dy makinat e fundit që u vodhën, një në Fushë Krujë dhe tjetra në Thumanë. Makinat ishin të parkuara në rrugë. Hetuesit ende nuk kanë arritur në zbulimin e autorëve.

Dyshohet se janë profesionistë dhe kanë kontakte me bandat kriminale me bazë në zonën Fushë Krujë dhe Kurbin. Në lidhje me këtë fenomen drejtori i Policisë së Tiranës, Tonim Vocaj, ka bërë një mbledhje urgjente me vartësit deri në 03.30 të mëngjesit, ku kanë analizuar provat në lidhje me grabitjet e fundit.

1709804147_sssss.jpeg

M.Q./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • goshi: 07/03/2024 10:52

    Thumana dhe Fush Kruja jane vatra te krimit perse nuk veprohet.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Alibeaj iku nga grupi PD, çfarë duhet të bëjnë deputetët e tjerë pro Bashës?×

Lajmi i fundit

Fifi sqaron raportin me Flori Mumajesin: Po pres të më shkruajë vetë

Fifi sqaron raportin me Flori Mumajesin: Po pres të më shkruajë vetë