Bashkëshorti në kërkim, gruaja e ish-kryebashkiakut Kajmaku fiton tenderin nga Ministria e Brendshme

Ish-kryebashkiaku i Vorës Agim Kajmaku

TIRANE-E ndërsa ish-kryebashkiaku i Vorës Agim Kajmaku është në kërkim për tre akuza, gruaja e tij pronare e vetme e kompanisë “Kajmaku” shpk, Merita Kajmaku ka fituar në fund të vitit të kaluar një tender me vlerë 50 mln lekë të vjetra (kufiri ishte 57 mln) për mirëmbajtjen e sipërfaqeve të gjelbërta për Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza”. Në garë ishin katër kompani, njëra është skualifikuar, ndërsa nga tre të tjerat ka fituar firma 'Kajmaku'.

Tenderi është dhënë nga drejtoria e blerjeve të përqendruara në Ministrinë e Brendshme. Pronari i firmës deri në 17 korrik ka qenë vetë Agim Kajmaku, por pas zgjedhjes në krye të bashkisë së Vorës ia kaloi pronësinë gruas. Agim Kajmaku i cili prej më shumë se dy
muaj ndodhet në arrati rrezikon të dënohet nga gjobë deri në 5 vite burg nga drejtësia shqiptare. Hetimet për Kajmakun janë mbyllur ndërsa ai akuzohet për falsifikim formulari të dekriminalizimit, falsifikim dokumentesh kryer në bashkëpunim si dhe ushtrim kompetencash përtej mandatit.

Tenderi i fituar nga firma 'Kajmaku'

d.ba./m.v./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Rritet gjoba për celularin dhe drejtimin e makinës në gjendje të dehur! A jeni dakord me ashpërsimin e Kodit Rrugor?

Komento

Komente

 • Klodi: 20/01/2020 18:04

  Mish me leng. Sboet ai ven. Ja kan fut duret ne fyt kto legena politikan e se leshojn. Ik njoni vje tjetri. Po i soj

  Përgjigju
 • semy: 20/01/2020 17:19

  esht bere me. keq se ne 97,ikni sa me pare nga ai vend i mallkuar.

  Përgjigju
 • Lleshi: 20/01/2020 16:24

  I love this news “Go Albania forward it Democratically “

  Përgjigju
 • Mhangshkar: 20/01/2020 16:16

  Po atehere se ka marre tenderin! Shume mire e ka merituar,pse do bejme lufte klasash si ne komunizem.

  Përgjigju
 • U haa: 20/01/2020 15:27

  Tender 37 mij

  Përgjigju
 • shqiptar: 20/01/2020 14:01

  Hajde shtet hajde o duan me vjedhe me tere menyrat o ndryshe nuk qeverisin. Hallall ja befte zoti kur ky popull rrin urte si lepujt deri sa ti shfaroset fara krejt.

  Përgjigju
 • sapa: 20/01/2020 14:01

  Cfare nuk ndodh ne vendin e KUSAREVE!

  Përgjigju
 • Alba: 20/01/2020 13:57

  Ec aty.. gjithe leket e qeverise, tonat dmth, per partine. Hallall t'i kete partia, vetem ajo te eci mire, shqiptaret pa parti te terheqin torbat zvarre rrugeve

  Përgjigju