Burrri qëllon gruan e tij me shishe, vdes 60-vjeçarja në Itali

Burrri qëllon gruan e tij me shishe, vdes 60-vjeçarja në Itali

Foto ilustruese

Një burrë 65-veçar ka goditur me shishe bashkëshorten në shtëpinë ë tyre dhe e ka vrarë. Pas një debati të ashpër, gruaja 60-vjeçare, Cinza Luison u vra nga bashkëshorti i saj për motive të paditura. Ka qenë vetë  autori ai që ka lajmëruar policët dhe ata menjëhëre kanë ardhur në vendin e ngjarjes, në shtëpinë e tyre në  San Stino Livenza në Venecia.

Cinzia Luison,60-vjeçe,  u vra nga bashkëshorti i saj, pasi ky i fundit e qëlloi me një shishe në shtëpinë e tyre në San Stino di Livenza (Venecia), mëngjesin e ë martës së 6 dhjetorit dhe ditën e sotme po vazhdojnë procedimet. Vrasësi, Giuseppe Pitteri ishte një ish-punonjës i Actv. Ai përdori një aobjekt të mprehtë për ta vrarë bashkëshorten e tij. Sipas medias ialiane, Regionale thuhet se në hetimet e para mejko-ligjore, "arma e vrasjes" ishte një shishe qelqim konkretisht shishe vere. Ka qene bashkëshorti 65-vjeçar që ka bëë kallëzimin në polici dhe ka pranuar krimin e bërë. Kur ambulanca mbërriti në vendngjarje, gruaja, pronare e një parukerie, ishte tashmë e vdekur. Burri i saj 65-vjeçar u transferua në selinë e komandës në Portogruaro (Venecia). Sipas nje fqinje të çiftit, ata kishin dy vajza dhe vajza me e vogël u kthye menjëherë në htepinë eprindërve pas krimit. Fqinji degjoi të rene, e cila është 22- vjeçe duke bërtitur dhe aty kuptoi që diçka kishte ndodhur. Ai thote se çifti ka pasur edhe më parë debate të ashpra

F.D/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Debati për ish-agjentin e FBI, sipas jush kush ka të drejtë?×

Lajmi i fundit

Vettingu, KPK e konfirmoi në detyrë, KPA lë në fuqi vendimin për gjyqtaren Elona Toro

Vettingu, KPK e konfirmoi në detyrë, KPA lë në fuqi vendimin për gjyqtaren Elona Toro