Byreçka tigani me mbushje sipas shijes nga zonja Albana

Byreçka tigani me mbushje sipas shijes

Përbërësit:

 • 700 gr miell
 • 350 ml ujë
 • 1 lgj kripë
 • Vaj për skuqje

Mbushje me qepë dhe domate:

 • Domate
 • Qepë
 • Vaj ulliri
 • Kripë, piper

Mbushje me proshutë:

 • Proshutë FIX
 • Djathë të grirë

Përgatitja:

Zëmë brumin me miell, ujë dhe kripë dhe më pas e ndajmë në kuleçë. Në një tigan me pak vaj ulliri kaurdisim qepën, më pas shtojmë domatet, kripë, piper dhe

presim sa të mpikset pak. E lëmë të ftohet dhe ndërkohë hapim dy petë mesatarisht sa pëllëmba e dorës. Në petën e parë vendosim mbushjen me qepë dhe domate dhe sipër vendosim petën tjetër. E ngjeshim petën me okllai dhe e vendosim të skuqet në tigan. Disa byreçka të tjera i mbushim me proshutë dhe djathë të grirë.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

 • Sondazhi i ditës:

  A duhet të marrë fund kaosi në kuvend?×

Lajmi i fundit

Identifikim me fytyrë për personat që shikojnë faqe pornografike, propozimi i Mbretërisë së Bashkuar

Identifikim me fytyrë për personat që shikojnë faqe pornografike, propozimi i Mbretërisë së Bashkuar