POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

'Cakaj', Gjergj Koja: Meta po mundohet të riaktivizohet dhe të fitojë kredite politike

Gjergj Koja, ish-ministëri i Shëndetësisë, tha se presidenti Ilir Meta po mundohej që të riaktivizohet dhe të fitojë kredite politike duke mosdekretuar ministrat e propozuar nga kryeministri Edi Rama.

“Mendoj që është një krizë institucionale që po kalon presidenti. Ai nuk shkakton krizë në maxhorancë. Kryeministri ka çuar zyrtarisht propozimin në presidencë. Ka folur zyrtarisht, ndërsa Meta ka provokuar. Ai do të riaktivizohet dhe të fitojë kreditë politike. Po mundohet të krijojë krizë institucionale. Mesa duket që PS ka pasur të drejtë kur ka thënë që e votuam sepse e duam edhe president të opozitës. Shqipëria nuk e meriton reagimin e Metës. Disa rryma mezi presin që të mos hapen negociatat. Nuk kam dëgjuar as SHISH që të thonë që Cakaj është spiun etj etj,”- shtoi lidhur me temën Koja.

ke.mu./r.k.
Komento

Komente

  • Robi: 10/02/2019 10:23

    To o Gjergj ke qene nje student mediokerr qe partia the ngriti nga hici. A e mban mend torten qe te futi Tosi me goje? Po te mos ishe ne politike nje mjek fshati do ishe sot.

    Përgjigju
  • Konjak: 12/01/2019 09:05

    Si sahan lepires,s'e ke shokun.Por sado ti lepihesh Rames ,s'do te jesh me minister,sepse ka edhe te tjer si puna jote,qe shkateruat popullin me vjedhie e gjithfar te ligash.

    Përgjigju