Cakaj uron Kurban Bajramin: Ditë e faljes, sakrificës dhe e dashurisë, burim frymëzimi për të gjithë ne

Gent Cakaj

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë për festën e Kurban Bajramit. Ministri thekson se ky bajram është pak më ndryshe për shkak të pandemisë. Sipas tij, nevoja e kujdesit për njëri-tjetrin sot na detyron të respektojmë çdo rregull të institucioneve shëndetësore.

“Le të jetë kjo ditë e faljes, sakrificës dhe e dashurisë, burim frymëzimi për të gjithë ne, për të pastruar zemrat tona e bërë vepra të mira. Sidoqoftë, kjo nuk e zhbën asesi domosdoshmërinë e përafrimit të zemrave mes njerëzve, lartësimit shpirtëror të myslimanëve dhe adhurimin e pakushtëzuar e të përulur ndaj Zotit”, shprehet ai.

Ministri Cakaj i shpreh urimet më të përzemërta të gjithë besimtarëve myslimanë.


Lajmi kryesor:

Politika uron besimtarët myslimanë, Yuri Kim në shqip: Sjelltë shpresë, besim dhe gëzim për ju e familjet tuaja! Rama: Gëzuar Kurban Bajramin


E.D./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A po zbatohen masat anti-COVID në zonat bregdetare?×

Lajmi i fundit

John

Ky shtet i botës po fsheh të vërtetën, të infektuarit me COVID tre herë më shumë seç raportohet