Çanta me kanabis drejt Greqisë, policia greke kap 'mat' tre shqiptarë

Kanabis

Po transportonin kanabis me çanta drejt Greqisë, policia greke u prish pazarin dhe arreston tre shqiptarë.

Sipas policisë helene ata akuzohen se sillnin drogë nga Shqipëria, me qëllim trafikimin në Greqi. Arrestimi i tyre u bë në momentin që po shkëmbenin lëndën narkotike.

Mediat fqinje bëjnë me dije se po shkëmbeheshin 22,5 kg kanabis. Policia ka identifikuar shqiptarët por nuk ka bërë të ditur emrat e tyre, pasi priten arrestime të tjera.

  • Sondazhi i ditës:

    Rama lë Vlorën pas 8 vitesh dhe zgjedh të jetë deputet i Durrësit, a ka bërë kryeministri zgjedhjen e duhur?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

9 rregulla 'të arta' se si të ktheheni të bezdisshëm kur shkoni mysafir diku (FOTO)