Carvajal rikthen Real Madrid te fitoret! Luajti për 45 minuta me një lojtar më pak, Chelsea i merr barazimin Liverpool-it!

Në La Liga Real Madrid ka marrë një fitore minimale 0-1 me shumë vuajtje kundër Betis. Goli i mbrojtësit Carvajal në minutën e 60 gjithsesi mjatoi për t’i rikthyer galaktikët te fitoret, pasi javën e kaluar barazuan me Levante-n.

Në Premier League supersfida Liverpool-Chelsea është mbyllur pa fitues. Edhe pse londinezët kampionë Europe kaluan të parët në avantazh me Mount nuk shkuan më shumë se 1-1, pasi Liverpool barazoi me penallti falë Salah. Për shkak të këtij episodi Chelsea mbeti me një lojtar më pak dhe për më shumë se 45 minuta tentoi vetëm të mbrohej.