Carvajal rikthen Real Madrid te fitoret! Luajti për 45 minuta me një lojtar më pak, Chelsea i merr barazimin Liverpool-it!

Në La Liga Real Madrid ka marrë një fitore minimale 0-1 me shumë vuajtje kundër Betis. Goli i mbrojtësit Carvajal në minutën e 60 gjithsesi mjatoi për t’i rikthyer galaktikët te fitoret, pasi javën e kaluar barazuan me Levante-n.

Në Premier League supersfida Liverpool-Chelsea është mbyllur pa fitues. Edhe pse londinezët kampionë Europe kaluan të parët në avantazh me Mount nuk shkuan më shumë se 1-1, pasi Liverpool barazoi me penallti falë Salah. Për shkak të këtij episodi Chelsea mbeti me një lojtar më pak dhe për më shumë se 45 minuta tentoi vetëm të mbrohej.

Ne.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mund ta bëjë SPAK vettingun e politikanëve?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Probleme me shëndetin? Mbretëresha Elizabeth II kalon natën në spital