Ceremoni spektakolare, Europa League nis me balet dhe 'zjarr' (VIDEO)

Ceremoni spektakolare, Europa League nis me balet dhe 'zjarr' (VIDEO)

Ceremonia e hapjës së finales

Sevilla dhe Roma po luajnë në Budapest finalen e Europa League. Dueli mori jetë në 21:00, teksa para startit ceremonia ishte madhështore. UEFA së bashku me organizatorët nuk i lanë gjë rastësisë, duke futur në fushë kërcime moderne dhe tradicionale. Veç tyre nuk munguan as tymi dhe flakët.


Lajmi kryesor:

VIDEO/ Budapesti flet spanjisht, Sevilla fiton Europa League! 120 minuta, 2 gola dhe 7 penallti në finalen kundër Romës


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që ndërkombëtarët të ushtrojnë më shumë presion ndaj Serbisë?×

Lajmi i fundit

Zjarr në një klub nate në Spanjë, 11 të vdekur

Zjarr në një klub nate në Spanjë, 11 të vdekur