"Babale" në gjyq me 4 të pandehur/ Salianji: Procesi është montuar

Gjykata e Tiranës ka kaluar sot në gjykim dosjen ‘Babale’ me të pandehur ish-deputetin Ervin Salianji, Fredi Alizoti, Albert Veliu dhe Jetmir Olldashi për akuzën e ‘Kallëzimit të rremë’. Salianji, Veliu dhe Jetirm Olldashi kërkuan pushimin e gjykimit, ndërsa Fredi Alizoti ka kërkuar gjykim të shkurtuar. Seanca paraprake në Gjykatën e Tiranës ka zgjatur disa orë.  

Ish- deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji është shprehur se procesi ndaj tij është "i montuar". Para gazetarëve, Salianji tha se do të publikohen detaje të reja mbi këtë çështje, teksa theksoi se nuk intimidohet aspak nga akuzat që i bëhen përkundrejt tij. .

"Më akuzojnë si organizator të këtij përgjimi. Unë jam në funksion publik shpresoj që të vijë një ditë që forca e ligjit të jetë aq sa forca e krimit. Është një proces i montuar, i kërkova prokurorëve që të marrin nën arrest për dëshmi të rremë, Albert Nushin dhe Andon Markun.

Të dy janë në përgjime, prokuroria nuk kishte as përgjigje për rastin, jo vetëm që nuk më intimidojnë dot. Kam 39 procedime apo padi gjatë kohës së Rilindjes, por nuk më trembin që të realizojë misionin tim. Do kemi surpriza të tjera, çështja nuk është mbyllur"
, tha Salianji. 

B.K.//Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet të ketë një takim Rama-Basha për të finalizuar reformën zgjedhore?

Komento

Komente

 • Salianus: 13/04/2019 15:01

  Ne p.s. vafsh, mbase merr nje denim shembullor qe mos te shohim me fytyren ne politike. Bastard shpifes, vemje dhe konjukture e inteligjences ruse bashke me antishqiptaret qe ke lidere te partise. Te njejtet taktika si perdor Putini per kundershtaret politike, te njejtat ke zbatuar edhe ti ketu.

  Përgjigju
 • I revoltuari: 12/04/2019 22:11

  Mos u merzit se do denohesh Ti per PD-ne do te jesh heroi i BABALEDEMOKRACISE. Terheqesh kemben zvare dhe per te tjeret

  Përgjigju
 • ETHEM LALAJ: 12/04/2019 14:13

  SI KA MUNDESI QE NUK PO DENOHET KY SHPIFS PER SHPIFJE PER 6 VJET RRJESHT EDHE TASHME QE NUK ESHTE ME IMUNITET..!? -KJO TREGON SE TE NE DREJTESIA ESHTE E KAPUR AKOMA AKOMA NGA SB QE ME KURSIN E PLEPAVE. -KY ME SB ESHTE ORGANIZATORI DHE PAGATORI I SHUME DOSJEVE BABALE..QE ME SAIMIR TAHIRIN,F.XHAFEN,XHINSELEN,DAKON...ETJ. -BASHKE ME KTE E SB ESHTE DHE ALIBEGU,D.BARDHI,BALLIU I VOGEL E PLOT TE BURGOSUR NE PROYESTA TE DHUNESHME KU GJYKATAT I KANE NXJERRE SI HAJDUTIN E VRARE NE RINAS..!

  Përgjigju
  • peoples: 12/04/2019 22:33

   Do ta haj preshin ...Do ti duket prifti Gomar..mezi po i presin ATA BRENDA BYTHET E TIJ TE NJOMA.....×

Lajmi i fundit

John

Aleanca zbarkon në Elbasan, Budina: Do të ketë edhe denoncime të tjera në SPAK për përdhunim të simboleve kombëtare