Çështja e targave, kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë takohen të mërkurën në Bruksel

Çështja e targave, kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë takohen të mërkurën në Bruksel

Burimet diplomatike i kanë konfirmuar Radios Evropa e Lirë se të mërkurën në Bruksel do të takohen kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviç, për të diskutuar zgjidhjen për çështjen e targave ilegale serbe.

Këto burime kanë thënë se palët kanë konfirmuar pjesëmarrjen në këtë takim, që është konsideruar urgjent.

Takimi do të zhvillohet vetëm dy ditë pas një takimi që ka rezultuar pa marrëveshje mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç, lidhur me çështjen e targave./REL


Lajmi kryesor:

Kurti pranon kërkesën e SHBA-së, shtyn me 48 orë gjobat për targat! Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë takohen nesër në Bruksel


S.C/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Bandat survejojnë Policinë, a është ky triumf i krimit ndaj shtetit?×

Lajmi i fundit

Vendim befasues nga gjykata e Madridit: Superliga europiane mund të organizohet, UEFA dhe FIFA mos të dënojnë pjesmarrësit

Vendim befasues nga gjykata e Madridit: Superliga europiane mund të organizohet, UEFA dhe FIFA mos të dënojnë pjesmarrësit