Çfarë i kërkuan Merkel dhe Macron, Haradinajt për heqjen e vizave? E zbulon Daçiç

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron sot do ta vizitojë Serbinë, ndërsa do të qëndrojë dy ditë në Beograd, ku padyshim pritet që të flitet edhe për Kosovën dhe taksën që ka vendosur Prishtina për mallrat.

Ndërkohë që ministri i Jashtëm Daçiç ka zbuluar se gjatë takimit në kuadër të Samitit në Berlin pak muaj më parë, Merkel dhe Macron i garantuan Haradinajt se do të hiqnin vizat nëse hiqte taksën për mallrat serbe, por e refuzoi.

Ata në një moment i thanë hiqeni taksen dhe ne do të sigurohemi që të hiqen vizat. Haradinaj u përgjigj: Kush do të na garantojë atë? Shoh se sa Haradinaj e respekton rolin e Francës. Ata nuk dinë më ku godasin” tha Daçiç.

d.ba./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A po zbatohet vendimi i ekspertëve që ndalon grumbullimin e më shumë se 10 personave?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Kryemadhi e paqartë për akuzat e Bashës për viktimat me COVID ! Kundër publikimit të fotove të morgut: S'kanë rrjedhur nga ne