Çfarë kuptimi ka ora 11:11 dhe pse quhet shenjë e fuqishme, sipas numerologjisë

Çfarë kuptimi ka ora 11:11 dhe pse quhet shenjë e fuqishme, sipas numerologjisë

Çfarë do të thotë të shikosh shpesh orën në 11:11?

"Ua, ora 11:11!" Kjo mund të të ketë ndodhur disa ditë me radhë.

Spiritualët e quajnë këtë ngjarje fenomeni 11:11. Shikimi i numrit ngjall një ndjenjë të rëndësisë sepse është një pasqyrë e numrave binjakë dhe numerologjia i kushton rëndësi të madhe numrit 11 në veçanti: Ai përfaqëson një fillim të ri, fillimin e një faze të re të jetës ose afërsinë e një ngjarjeje pozitive. Pra, kur shikoni orën dhe dy numrat, sipas numerologjisë, universi dëshiron t'ju japë sinjalin mbështetës që mund t'ju nevojitet në atë moment.

A duhet të shpreh një dëshirë kur shoh 11:11?

 Spiritualistët pohojnë se në këtë kohë të caktuar të ditës, lidhja midis vetes dhe universit është shumë e ngushtë. Pra, në teori kjo do të na jepte fuqinë për të ndikuar pjesërisht në fatin tonë me mendime dhe dëshira pozitive. Për këtë qëllim, ata besojnë se mendimet dhe emocionet negative duhet të bllokohen në këtë kohë, në mënyrë që të mos mjegullojnë komunikimin ose të dërgojnë një mesazh të padëshiruar dhe të rremë në univers.

Nëse shihni orën 11:11, qëndroni në heshtje për një moment, duke u fokusuar në ndjenjat dhe mendimet aktuale.

Pyete veten: A jam i/e kënaqur me jetën time? A jam në rrugën e duhur? Cilat janë synimet e mia? Kërkoni përgjigjet, shfaqni dëshirat tuaja më të thella dhe dërgojani atë mesazh universit.

Çfarë lidhje ka fenomeni 11:11 me numrat e engjëjve?

Disa besojnë se numri i dyfishtë jep jo vetëm një komunikim nga universi, por shikohet si një shenjë mbrojtëse nga ëngjëjt. Brenda numerologjisë, numrat e engjëjve janë një sekuencë ose model i përsëritur numrash që shpesh kanë rëndësi personale dhe mund të sinjalizojnë mesazhe.

A ka një shpjegim shkencor përse shoh gjithmonë 11:11?

A ka vërtet një fuqi më të lartë pas kësaj sekuence simetrike numrash, apo ka një shpjegim shkencor për faktin që ne vazhdojmë të shikojmë orën në të njëjtën kohë? A është një rastësi apo një sinjal nga engjëlli ynë mbrojtës? Sipas shkencës, arsyeja pse e shihni 11:11 kaq shpesh është kryesisht psikologjike.

Në një artikull për Psychology Today, John W. Hoopes, PhD, thotë se ka të ngjarë të përjetoni apofeni, "një gabim perceptimi - tendenca për të interpretuar modelet e rastësishme si kuptimplota".

Gjithsesi, të ndalosh për një moment dhe të reflektosh për gjërat pozitive, nuk i bën kurrë keq askujt!

S.S/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Iris: 22/10/2023 03:51

    Edhe mua me ka ndodhur t'a shoh shpesh 11:11 dhe cuditerisht asnje kombinim tjeter,p.sh 10:10,12:12,etj.Duhet te jete dicka e vecante.Nje kolegia ime ne pune e ka gdhendur ne nje pllakeze varese floriri 11:11 dhe e mban vazhdimisht ne qafe, e quan fat,por nuk e di,une duhet te isha njeriu me me fat ne bote, sipas ketyre teorive, per cdo here qe kam pare rastesisht 11:11! S.d.q shpresa vdes e fundit-thone!

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Prokuroria e Romës çon për gjykim ish-drejtuesit e Juventusit

Prokuroria e Romës çon për gjykim ish-drejtuesit e Juventusit