Champions League/ Interi 'fluturon' në Lisbonë, zikaltërit i 'presin krahët' Shqiponjave të Benficës (GOLAT)

Champions League/ Interi 'fluturon' në Lisbonë, zikaltërit i 'presin krahët' Shqiponjave të Benficës (GOLAT)

Festa e Interit

Interi fitoi 0-2 me Benficën në ndeshjen e parë çerekfinale të Champions League zhvilluar në "Estadio da Luz" në Portugali. Takimi i parë foli për zikaltërit, me ndeshjen që u vendos në pjesën e dytë. Ka qenë Barella që në minutën e 51 kaloi në epërsi djemtë e Inzaghit, pas asistit të Bastonit.

Në minutën e 82 të ndeshjes, Lukaku nuk gaboi nga pika e bardhë e penalltisë, teksa vulosi ndeshjen në Lisbonë. Tanimë zikaltërit presin me qetësi ndeshjen e kthimit në Milano, teksa kanë bërë gjysmën e punës dhe janë me një këmbë në fazën gjysmëfinale të kompeticionit. Pas 12 vitesh, Interi ia del të marrë një fitore në këtë fazë të Champions League.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • e drejta: 12/04/2023 09:54

    AMALA..PAZZA INTER AMALA

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në plazhe, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

Spahiu: Rama pazar me Greqinë, që lejoi Belerin nga burgu të udhëtoj jashtë

Spahiu: Rama pazar me Greqinë, që lejoi Belerin nga burgu të udhëtoj jashtë