Champions League, Interi rikthehet me fitore, Barcelona mund pastër PSV-në

Champions League, Interi rikthehet me fitore, Barcelona mund pastër PSV-në

Lionel Messi dhe Icardi

Skuadra italiane e Interit është kthyer në Champions me fitore. Italianët kanë fituar me rezultatin 2-1 ndaj skuadrës së Tottenham në ndeshjen hapëse të fazës së grupeve në Champions League.

Zikaltërit ishin duke humbur 0-1 me një gol të Eriksen në minutën e 53-të të takimit, por Icardi dhe Vecino përmbysën gjithçka me dy gola në minutat e fundit të ndeshjes.

Në takimin tjetër të grupit B, Barcelona fitoi 4-0 ndaj skuadrës së PSV Eindhoven, me 3 gola të Lionel Messit dhe një të Dembeles.

Me këtë tre golësh, argjentinasi ka shënuar për të 14-in sezon radhazi në Champions League, duke barazuar kapitenin legjendar të Real Madrid, Raul.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 22:25
Inter mund Tottenham, Perisiç: Fitore shumë e rëndësishme, ne dhamë gjithçka

Inter u kthye në Champions League me një fitore 2-1 ndaj skuadrës së Tottenham.

Futbollsti zikaltër, Ivan Perisiç në një intervistë për mediat italiane është shprehur se arsyeja e fitores ishte se ai dhe shokët e tij të skuadrës dhanë gjithçka për të.

Ishte një fitore shumë e rëndësishme. Ne e dimë që lista e ndeshjeve është e gjatë dhe e vështirë por në bëmë mirë në këtë ndeshje, duke luftuar deri në fund dhe treguar karakter. Ne dhamë gjithçka dhe në fund u shpërblyem me fitore. Ishte ndeshja e parë në Champions League dhe për shumë nga ne nuk është e lehtë. Ne kemi marrë 3 pikë në një grup të vështirë, por tani duhet të shohim në ndeshjet e radhës. 

Ivan Perisiç

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i mjekut, a po bëhet sa duhet për të luftuar korrupsionin në sistemin shëndetësor?×

Lajmi i fundit

‘Narcos-i’ i Greqisë, shkatërrohet karteli i drogës shqiptaro-grek! Autoritetet zbuluan plantacionin 40 hektarësh, 11 ton hashash të sekuestruar  

‘Narcos-i’ i Greqisë, shkatërrohet karteli i drogës shqiptaro-grek! Autoritetet zbuluan plantacionin 40 hektarësh, 11 ton hashash të sekuestruar