Champions League, mbanin sende të forta me vete, arrestohen 14 ultras kroatë! Milan merr fitoren në përballjen me Dinamo Zagrebin

Foto ilustruese

Në ndeshjen e Milanit me Dinamo Zagrebin që u mbajt pasditen e sotme në San Siro kishte siguri të lartë. Kjo erdhi pasi një grupi ultras të Dinamo Zagrebit iu gjetën thika, bomba tymuese dhe një shkop teleskopik gjatë kontrolleve që do të mbahen para ndeshjes së Champions League, shkruan La Gazzetta dello Sport.

Pasi iu sekuestruan sendet e ftohta, 14 nga anëtarët ultra të Dinamo Zagrebit u arrestuan në Milano sepse ishin të armatosur me armë zjarri. Në pjesën tjetër të mbrëmjes nuk pati incidente.

Milan mori fitoren me rezultatin 3-1. Golat për 'djajtë' u shënuan nga Giroud, Saelemaekers dhe Pobega. Golin e vetëm për Dinamo Zagreb e shënoi Orsic.

Ora 20:46
Milani merr 3 pikët e para në Champions League, djalli kërkon kreun e grupit

Milan ka marrë fitoren e parë në Champions League pasi mposhti Dinamo Zagreb me rezultatin 3-1.

Goli i parë u shënua pas një penalltie në minutën 42 ku Giroud arriti të fusë topin në rrjetë.

Sapo filloi pjesa e dytë, shifra u dyfishua me golin e Saelemaekers, por Orsic do ngushtonte rezultatin shumë shpejt. Golin e fundit e shënoi në minutën e 77-të, Pobega duke vulosur fundin e takimit.

Me këtë rezultat, Milan duket se kërkon kreun e grupit E në ndeshjet e Champions League.

A po jep rezultate lufta e SPAK ndaj grupeve kriminale?