Champions League në fazën me eleminim direkt, mësohet data e shortit në 1/16! Ndarja e vazove premton duele të forta

Champions League në fazën me eleminim direkt, mësohet data e shortit në 1/16! Ndarja e vazove premton duele të forta

Goglat e shortit

Uefa Champions League zhvilloi dje ndeshjet e fundit në grupe. Tanimë kompeticoni më i rëndësishëm për klube në Europë ka mësuar edhe 16 skuadrat që kalojnë në fazën me eleminim direkt. UEFA bën me dije se shorti për fazën e 1/16 do hidhet në Nyon të Zvicrës të hënën e 7 nëntorit, duke nisur nga ora 12:00.

Në short përfshihen 16 skuadrat që u renditën të parat dhe të dytat në grupe, me goglat që mund të rezervojnë përplasje interesante. Sipas UEFA, asnjë ekip nga i njëjti shtet nuk do përballet në këtë fazë. Gjithashtu nuk do ketë përplasje të skuadrave që ishin bashkë në grupet e këtij edicioni. Ndeshjet zhvillohen me sistemin vajtje-ardhje dhe janë planifikuar për datat 14/15/21/22 shkurt 2023, ndërsa ato të kthimit më 7/8/14/15 mars 2023. Duelet luhen në orën 21:00.

Ndarja e vazove:

Fituesit e grupit (vazo 1): Bayern Munich (GER), Benfica (POR), Chelsea (ANG), Man. City (ANG), Napoli (ITA), Porto (POR), Real Madrid (SPA), Tottenham (ANG)

Vendet e dyta në grup (vazo 2): Club Brugge (BEL), Dortmund (GER), Frankfurt (GER), Inter (ITA), Leipzig (GER), Liverpool (ANG), Milan (ITA). PSG (FRA)

Skuadrat e shortuara në vazon 1 përballen me ato të vazos 2.

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria mbetet me një Gjykatë Apeli në Tiranë, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Prezantohet raporti për Shqipërinë në fushën e energjisë në Veprimtarinë Prodhuese, Lorkowski: Ankandi i energjisë së rinovueshme, me sukses

Prezantohet raporti për Shqipërinë në fushën e energjisë në Veprimtarinë Prodhuese, Lorkowski: Ankandi i energjisë së rinovueshme, me sukses