Chelsea i detyruar të shesë Armando Brojën

Chelsea i detyruar të shesë Armando Brojën

Todd Boehly, presidenti i Chelsea dhe Armando Broja

Klubit londinez të Chelseas i duhen miliona euro për të respektuar rregullat e Fair Play Financiar dhe për këtë janë të detyruar të shesin katër lojtarë, mes tyre edhe Armando Brojën.

Me një investim të madh në dritaret e fundit të transferimeve, Chelsea tani duket i detyruar të përmbahet. Sipas Telegraph, klubi londinez është i detyruar që së shpejti të mbledhë rreth 100 milionë euro për të respektuar rregullat e Fair Play-t Financiar.

Katër emra janë caktuar për të 'mbushur arkat e klubit anglez'. Trevor Chalobah, Armando Broja, Conor Gallagher dhe Marc Cucurella.

Pavarësisht milionave të shpenzuara, Chelsea po kalon një sezon të nivelit të ulët, siç dëshmohet nga vendi i tyre i 11-të në Premier League. Forma jo e mirë u pa edhe në finalen e Carabao Cup, humbur 1-0 me Liverpoolin.

Edhe pse Armando Broja u dërgua në huazim te Fulham për të marrë sa më shumë minuta, te Chelsea janë të gatshëm të shesin Brojën në verë dhe për këtë nuk do binden pa 40 milionë euro.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Rithemelimi propozon rikthimin e koalicioneve të vjetra, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Media amerikane: Raketat e lëshuara nga Izraeli kundër Iranit kanë teknologji për t'iu shmangur radarëve

Media amerikane: Raketat e lëshuara nga Izraeli kundër Iranit kanë teknologji për t'iu shmangur radarëve