‘Ciceron’/ Aktivitetet e kulturës që mund të ndiqni sot (VIDEO)

Premiera më e re për fëmijët “Teatri i fantazisë”  me regji të Endri Çelës priti vogëlushët sot në orën 10.30 në Teatrin Eksperimental.

Mbahet sot në orën 13.00 në Akademinë e Shkencave ligjërata ‘Kur’an-i, Shkrimi i Shenjtë i Islamit dhe Islami në Europë” nga studiuesi Roberto Tottoli.

Rikthehet nga sot në orën 19.00 në Teatrin Kombëtar shfaqja “Tërësisht të huaj” me autor Paolo Genovese-n dhe regji të Erion Isait.

Vijon nga sot në orën 19.00 në teatrin “Metropol” shfaqja “Valë” me autore Virginia Ëoolf dhe regji e dramatizim të Enke Fezollarit.

Ekspozita “Deteve ngjyrë vere”, me 29 tablo të piktorit Orion Shima, shënon sot ditën e fundit në galerinë “Fab”.

Qëndron e hapur deri në 21 mars në Qendrën për Hapje e Dialog, ekspozita “Shpirtra të zhveshur” me 31 vizatime e grafika të artistes Elga Mitre.

Ekspozita “Prim’Ordine” e artistit Arben Kolici pret vizitorët deri në 30 mars në Parking Art Gallery.

Ekspozita retrospektivë e çelur me krijimtarinë e artistit të ndjerë Ismail Lulani në Galerinë e Arteve Shkodër, vijon e hapur deri në 23 mars.

Ekspozita personale e piktorit Gazmend Leka “Kaloi një grua” do të presë vizitorët përgjatë gjithë muajit në galerinë "Vilson Kilica" ne Fier.

Çelet sot në orën 12.00 në Galerinë e Artit Fier ekspozita personale “Kaloi një grua” e piktorit Gazmend Leka.

SI.E./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Helmohet politikania e opoziës ruse, testet treguan substancën kancerogjene që konsumoi disa muaj më parë

Helmohet politikania e opoziës ruse, testet treguan substancën kancerogjene që konsumoi disa muaj më parë