‘Ciceron’/ Aktivitetet e kulturës që mund të ndiqni sot (VIDEO)

Art, kulturë dhe spektakël, në vijim, rubrika “Ciceron”, ju njeh me ngjarjet që mund të ndiqni gjatë ditës.

1.            E mirëpritur në rrethe, komedia “Shtëpiakë të dëshpëruar”, mbërrin në Tiranë. Deri në 5 shkurt në orën 19.00 në skenën e “Eksperimentalit” loja e aktorëve Artan Imami, Indrit Çobani dhe Gent Zenelaj, mban të mbërthyer publikun, në një labirint ngjarjesh të befasishme.

2.            Në kuadër mbylljes së ekspozitës fotografike “Amerikanët” autori Fate Velaj mban sot në orën 18.00 në Qendrën për Hapje dhe Dialog një bisedë mbi krijimtarinë e tij.

3.            Një projekt që vendos në qendër të vëmendjes të rinjtë e punimet e tyre. Pranë hapësirës “Harabel” dhe galerisë ‘Fab’ çelet sot në orën 18.00 ekspozita “Piccolo Mare”, e cila do të qëndrojë e hapur deri në 14 shkurt.

4.            Mbahet sot dhe nesër në orën 17.00 në teatrin “Andon Zako Çajupi” në Korçë, shfaqja për fëmijë “Një ngjarje e pazakontë”.

5.            Qëndron e hapur deri në 7 shkurt në Galerinë e Arteve Shkodër ekspozita në  skulpturë Bric(k)olage e artistit Guri Çavadarbasha me kurator Zef Pacin.

6.            Në Galerinë e Artit të qytetit, qëndron e hapur ekspozita “Ngjyrat e Dimrit në Pogradec”, me pjesëmarrjen e 12 artistëve, pjesë e Kolonisë Ndërkombëtare të Artit Viziv, nga trevat shqiptare edhe Egjipti.

G.MO/KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lista e PS për 14 Majin me 44 rikandidime e 17 emra të rinj, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Veliaj ironizon Këlliçin dhe kujton premtimet e Bashës: Tirana s'ka parë hajër as nga tramet imagjinarë, as nga këto historitë e shportave falas në fushatë

Veliaj ironizon Këlliçin dhe kujton premtimet e Bashës: Tirana s'ka parë hajër as nga tramet imagjinarë, as nga këto historitë e shportave falas në fushatë