Cikalleshi realizon 2 gola në Kroaci
Bala në vëzhgimin e disa ekipeve

Cikalleshi realizon 2 gola në Kroaci<br />Bala në vëzhgimin e disa ekipeve
Sulmuesi i Kombëtares, Sokol Cikalleshi është heroi shqiptar këtë javë në Europë, pasi ka arritur që të shënojë dy gola na kampionatin kroat për ekipin e tij Split në derbin ndaj Lokomotiva Zagreb. Kavajasi shënoi dy golat për Split në barazimin 2-2, ndërsa për ekipin e Lokomotivës, njërin nga dy golat e shënoi një tjetër shqiptar, Mario Musa.

Derbi dhe java janë padyshim të shqiptarëve që me golat e tyre dhuruan spektakël dhe emocione. Ndërsa sulmuesi tjetër shqiptar, Bekim Bala që luan me Slavia Prague në Çeki nuk ka mundur të ndihmojë ekipin e tij, pasi humbi 1-3 ndaj Brno. Shqiptari u fut zi zëvendësues në pjesën e dytë ndërsa në tribunë ishin disa menaxherë për të ndjekur sulmuesin pas golit në Portugali.


d.b/shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

'Koha të përfshiheni në dashuri dhe mos fajësoni gjithmonë të tjerët...' horoskopi për ditën e sotme

'Koha të përfshiheni në dashuri dhe mos fajësoni gjithmonë të tjerët...' horoskopi për ditën e sotme