Rama vonohet 1 orë para Asamblesë së PS: Kisha një bisedë të rëndësishme me Macron (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Asamblenë e Partisë Socialiste (PS) një orë me vonesë. Shkak për këtë bëhet e ditur se ka qenë telefonata e tij me presidentin e Francës, Emmanuel Macron. Lajmi është dhënë nga vetë kreu i qeverisë, i cili që në nisje të fjalës së tij, zbuloi motivin që e vonoi atë.  

"Së pari iu kërkoj ndjesë, ju e dini që nuk është në natyrën time nuk është të vonohem, por isha i detyruar nga një bisedë e gjatë me presidentin e Francës", tha Rama.

Kjo telefonatë vjen në një kohë të deçizive për vendin tonë, ku u zhvilluan zgjedhjet e 30 qershorit me opozitën që i bojkotoi dhe pak para 17-18, ditë ku do të vendoset fati i Shqipërisë në rrugëtimin e saj në BE

B.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Tërmeti i 26 Nëntorit, a keni besim se përgjegjësit do të ndëshkohen?

Komento

Komente

  • Top sekret: 23/07/2019 18:54

    Ketej grindej me Linden per lavatriçen e benevrekeve pasi kishin vjelle boje e gjoja fliste me Macron hahahaha

    Përgjigju