Çim Peka revoltohet me PD: Fajin e kam unë që iu kam dhënë hapësirë në emisione

Çim Peka revoltohet me PD: Fajin e kam unë që iu kam dhënë hapësirë në emisione

Sali Berisha dhe Ilir Meta

Çim Peka ka reaguar i revoltuar me ata që bëjnë përgjegjës Sali Berishën, për humbjen më poshtëruese që opozita ka pësuar ndonjëherë në Shqipëri.

“Me 6 mars i mundi Berisha, dje i mundi Arlind Qorri, në zgjedhjet e ardhshme do t’i mund edhe Lajla Përnaska! Dhe prapë dalin sot ca idiotër që i thonë vetes intelektual-e edhe pse me shumë shkrime kanë për Sigurimin e Shtetit se sa për mediat në demokraci.

I zvarriten Rames për një makine si zv kryetar kuvendi, Taulantit për udhëtime jashtë, zhduken logen e PD nga harta elektorale, dhe prape të pafytyrët dalin sot te flasin për gjithçka, përveç faktit qe këto vetëm zgjedhje nuk ishin.

Këta që u ndanë nga Berisha për SHBA, as sa raporti i ODIHR për zgjedhjet nuk flasin. Gabimi më i madh i ne gazetarëve të mbrëmjes është që ju kemi dhënë hapësirë “Idiotëve politikë” dhe i kemi servirur edhe si intelektualë kur në fakt ata u afruan vetëm si servil të Bashës për një vend te Kuvend”, shkruan ai.

“Cim Peka seriozisht, STOP”, i përgjigjet Evi Kokalari, për t’i kujtuar se dhe marrëzia ka kufi./TemA

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Iris: 16/05/2023 04:57

  Ja dhe Cimka-//Tucker Carlson// i Shqiperise.

  Përgjigju
 • Analiza: 16/05/2023 01:28

  Nje nder gazetaret me te mire dhe me profesionist dhe me te drejte eshte Cim Peka , ne fakt mendoj qe zoti peka duhet te pergatitet vete qe ne 2027 te marre bashkine Kamez ose si deputet ne 2025 ose bashkine ! Eshte nje intelektual mjaft i mire dhe i afte dhe shume profesionist

  Përgjigju
  • Artan: 16/05/2023 04:29

   Ke te drejte, une mendoj se eshte simboli i inteligjences se ShQUP-it.

 • ZENUN TYTA: 15/05/2023 22:51

  Gazetari i madh i planetit Tok QEN PEKA zhenia i ksaj kore Toke që sdi të lidhi as kpucët e tij po shan intelektualët ky byth lëpirës i familjes hajdute e kriminele Berisha. Tmerr injoranti Qen Peka shan intelektualët.

  Përgjigju
 • Qimi: 15/05/2023 22:05

  Qim pika e mban veten per te zgjuar por nuk ja thot njeri qe eshte me I trashi i gazetarise do ishte me i ndershem te punonte ne stalle me bageti.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Listat e deputetëve të hapura në 2/3 dhe jo plotësisht, jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Zgjedhjet në Himarë, KSHZ regjistron koalicionin “Bashkë Fitojmë”! I përbërë nga 10 parti politike

Zgjedhjet në Himarë, KSHZ regjistron koalicionin “Bashkë Fitojmë”! I përbërë nga 10 parti politike