'Çmendet' Lautaro Martinez, shënon katër gola në fitoren e Interit! Zikaltërit në krye të renditjes (VIDEO)

Lautaro Martinez

Interi fitoi 0-4 kundër Salernitanës për javën e shtatë në Serie A. Zikaltërit dominuan ndeshjen në transfertë, teksa të katër golat u shënuan nga Lautaro Martinez në pjesën e dytë. Argjentinasi shënoi në minutat 62, 77, 85 (penallti) dhe 89. Në minutën e 54 të ndeshjes në fushë u fut edhe Kristjan Asllani, që zëvendësoi Calhanoglu. Shqiptari kishte mundësinë e një supergoli, me goditjen e dënimit në minutën e 70-të që për pak milimetra shkoi mbi traun e portës. Pas javës së shtatë, Interi me 18 pikë kryeson Serinë A.

GOLAT/ Lautaro 'engjëlli' i Interit, 'poker' golash nga sulmuesi! Milani 'likuidon' 2-0 Lazion, Napoli fiton me goleadë në Serie A

A duhet prokurorëve të SPAK-ut t'u jepet e drejta e rikandidimit?