'Çmendet' Mark Marku: Do i nxjerrim zvarrë nga zyra këta rrugaçët e do marrim pushtetin me revolucion

Mark Marku

TIRANË- Partia Demokratike nuk po e kapërdinë dot humbjen në zgjedhjet e 25 prillit dhe fajëson të tjerët për dështimin. Mark Marku, fitues në Lezhë ka arritur deri aty sa ka deklaruar se PD do marrë pushtetin me revolucion, duke nxjerrë zvarrë nga zyrat socialistët që kanë pushtetin.

“Askush nuk do t’i lejojë më këta të vjedhin. Këta do të nxirren me forcë jashtë nga zyrat. Çfarë ndodh kur nuk u lejon njerëzve të votojnë? Ka revoltë dhe revoltë do të ketë. Kur? Shumë shpejt” , tha Marku.

Biseda në studio

Mark Marku: E keni çuar popullin në atë pikë, saqë shitet dhe ka festë kur ka miell një thess mielli. Dhe në fund fare u caktojnë çmimin. U thonë ja, ju fleni një thes mielli dhe 50 mijë lekë. Por ju jeni të pacipë

Arbjan Mazniku: Si qenkemi?

Blendi Fevziu: Në çfarë kupimi?

Mark Marku: Po ja, me këta ka kuptimin që tu ngrihesh dhe t’i përzësh me shkelma nga zyra e t’i nxjerrësh ne rrugë e t’i trajtosh si rrugaçë.

Blendi Fevziu: E provove njëherë Mark

Mark Marku: Jo more jo, nuk ka ndodhur kjo gjë.

Blendi Fevziu: Çfarë do ndodhë?

Mark Marku: E di ti çfarë ndodh kur nuk lejohen zgjedhje? Revoltë.

Blendi Fevziu: Do ketë revoltë?

Mark Marku: Revoltë do ketë!

B.K./Be.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Shifrat e frikshme të aksidenteve rrugore, i kujt mendoni se është faji?

Komento

Komente

 • Shkelzen: 05/05/2021 21:10

  Se kuptoj si flasin per revolte ne 2021? Prandaj nuk fitojne keta njerez se jane akoma ne '95! Politikane te prapambetur njerez te pa shkolle ne pozicione te larta politike. Skandaloze!

  Përgjigju
 • Sifi: 04/05/2021 21:55

  Turp eshte te them por ky psikopat ta ben borxh.Ti te rruan topet bashke me te tjere.Revolucioni nuk ka vend ne demokraci por ne ndryshim sustemesh dhe kursesi fytyre shipanze si ty nuk i shkojne per shtat

  Përgjigju
 • CaBone: 04/05/2021 20:15

  Intelektualet e Shpipris. Mortja per kto ftyra te degjenerume qe shon as per roje Halesh se Fushash jo e jo. Flliqsira te ndyra.

  Përgjigju
 • novruzi: 04/05/2021 20:03

  Po ku keni bithe ju more truthare e supermaskarenj te beni rrevolucione e te tjera te ketij lloji. Jane te tjere ata qe mund ti bejne ato. Rrevolucionaret praktikisht, ne fakt sot per sot, po duken si specie ne zhdukje ne te gjithe Boten e jo me ne skiperine e troshitur e mizerabel... E veç kesaj, ju s'keni aspak veshjen e modulatin e rrevolucionarit. Ju jeni vetem ca horra e maskarenj rrondokope e llapaqenj, qe vetem lefni e hani mut per nje karrike e per nje post. Jeni fara e keqe e jashteqitja e popullit shqiptar...

  Përgjigju
 • Alfonso: 04/05/2021 19:02

  Kjo eshte fryme e partise demokratike per percillet nga drejtuesit e larte. Per te ardhur ne pushtet jane te gatshem ta djegin shqiperine. Me keto mend 12 vjet opozite i kane pak

  Përgjigju
 • Ramadan: 04/05/2021 12:11

  O defiqent ti she as burr ti ke nji qe shurren e ban ne pantaloni ignoranti mascara siete venni tan

  Përgjigju
 • Profesori: 04/05/2021 11:59

  O injorant USA is watching you!

  Përgjigju
 • fvdcsxa: 04/05/2021 09:42

  yyyyyyyyyyyyyytttttttttt

  Përgjigju
 • TONI: 04/05/2021 09:39

  ky turi miu kerkon revolucion vetem e evtem mos te japi Luljana doreheqje,e kupton cfare niveli bastard eshte ky turi miu...

  Përgjigju
  • donono: 04/05/2021 12:18

   edhe pjanec ordiner, bashke me ate biblleshin tjeter markmarkagjonmarkaka×

Lajmi i fundit

John

Rama publikon foton e veçantë nga Brukseli: Rruga për Tiron o knej