POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Çmendi jurinë me truket e tij, kush është i riu që u shpall kampioni i magjisë (Video)

Eric Chien

Një i ri nga Koreja e Jugut ka triumfuar në Eric Chien është shpallur fituesi i kampionatit botëror të magjisë për vitin 2018, të zhvilluar në qytetin Busan të Kores së Jugut. Kinezi arriti të fitojë zemrat e jurisë , me truke që i afrohen gjithnjë e më shumë të pashpjegueshmes dhe absurdes, shkruan tema.al.

Ericu bëntë që të ndryshonte ngjyra e letrave, ngjyra e jelekut që mbante veshur dhe bënte që të dilnin gjëra nga asgjëja. Truku i Chien është bërë viral në rrjetet sociale përgjatë ditëve të fundit.

Kampionati botëror i magjisë organizohet çdo 3 vite nga Federata ndërkombëtare e Shoqërrive të magjisë.

 

fl.mi.
Komento