'Çmenduri' në Juve-Salernatina! 4 gola dhe 4 të kuq, por s'ka fitues! Lazio s'fal Verona-n, sonte Empoli-Roma (VIDEO)

Me një fund të pazakontë dhe me ‘zemër në dorë’ rezultoi sfida mes Juventusit dhe Salernitanës në Seria A. Miqtë në Torino në fundin e pjesës së parë gëzonin avantazhin e dyfishtë falë golave të Candreva-s dhe Piontek, ndërsa në të dytën shkurtoi Bremer me kokë para se Bonucci të barazonte me penallti në tentativën e dytë në minutën e 93. Vetëm pak sekonda më pas do vinte përmbysja e çmendur nga Milik, i cili për heqjen e bluzes mori kartonin e dytë të verdhë, por goli u anulua për shkak se Bonucci në rrezen e topit ishte pozicion jashtë loje. Kjo bëri që të shpërthente një protestë e ashpër në ‘Allianz Stadium’.

Për pasojë arbitri ndëshkoi me karton të kuq Cuadradon dhe Allegri-n te Juventusi, si dhe Fazio-n te Salernatina.

Ky ishte barazimi i radhës në Seria A për Juventusin pasi një javë më parë ndau pikët me Fiorentinën. Aktualisht ‘zonja e vjetër’ pas 6 javësh kampionat renditet në vendin e tetë me 10 pikë.

Më herët të dielën Lazio fitoi 2-0 kundër Veronës falë golave në pjesën e dytë të Immobiles dhe Luis Albertos, ndërsa Monza e Berlusconit mori pikën e parë në kampionat pas barazimit 1-1 me Lecce-n.

Seria A udhëhiqet nga Napoli, Atalanta dhe Milan që janë në kuotën e 14 pikëve, ndjek Udinese me 13 dhe Inter në vendin e pestë me 12 pikë. Sonte java e 6 mbyllet me sfidën Empoli-Roma në orën 20:45.

Ora 08:16
VIDEO përmbledhja/ Bolonja ‘shtang’ Fiorentinën, fiton 2-1 me përmbysje

Goli i Martinez ishte si një ‘iluzion’, më pas Bologna e përmbys brenda tre minutave falë golave ​​të Barroë dhe Arnautoviç. Bolonja lirohet përballë turmës vendase dhe kap suksesin e parë të sezonit duke përkulur Fiorentinën, e mundur 2-1.

Pjesa e parë pa emocione të mëdha në Dall'Ara. Bonaventure është autori i përpjekjes së parë në pasqyrë, e cila megjithatë dështon. Në 45' e parë është bilanci ai që mbretëron, por decibelët rriten vetëm me pritjen e madhe nga Terracciano, i cili tërheq Arnautovicin e nisur në rrjetë.

Nga ana tjetër, pjesa e dytë është krejt ndryshe, e cila hapet me avantazhin e violës: Saponara mban gjallë një top në të majtë, çlirohet me një magji dhe dërgon Martinez Quartën në qendër ku thyen 1-0 në një. ndarë.

Ora 08:10
Lazio-Verona 2-0, Immobile dhe Luis Alberto tërheqin zvarrë 'bardhekaltrit'

Lazio i Sarri është mësuar të jetë i durueshëm. Dhe gjithashtu për të fituar ndeshjet e ‘të pista dhe të këqija’, të luajtura në një terren, atë të Olimpico-s, aspak i përshtatshëm për driblimin e ulët dhe të shpejtë që kërkon trajneri i Biancocelestes.

Megjithatë, në fund, Verona e gatshme e Cioffit u mund, e përkulur nga goli i zakonshëm i Immobile, i treti në ligë - i pari me kokë - si dhe i 185-ti në Serie A, dhe nga një gol në sekondën e fundit nga Luis Alberto, gjeniu me kohë të pjesshme i Sarri.

Ora 08:05
VIDEO përmbledhja/ Juventus-Salernitana 2-2, sfida që u mbyll me polemika që vazhdojnë

Juventus-Salernitana, ndeshja e mbrëmshme, e cila ishte e vlefshme për javën e gjashtë të Serisë A përfundoi me rezultatin 2-2 mes tensionit, golave të anuluar dhe kartonëve të kuq.

Miqtë në Torino në fundin e pjesës së parë gëzonin avantazhin e dyfishtë falë golave të Candreva-s dhe Piontek, ndërsa në të dytën shkurtoi Bremer me kokë para se Bonucci të barazonte me penallti në tentativën e dytë në minutën e 93.

Vetëm pak sekonda më pas do vinte përmbysja e çmendur nga Milik, i cili për heqjen e bluzës mori kartonin e dytë të verdhë, por goli u anulua për shkak se Bonucci në rrezen e topit ishte pozicion jashtë loje. Kjo bëri që të shpërthente një protestë e ashpër në ‘Allianz Stadium’.