Çmimet e kripura në jug, Rama publikon fotot: Me këto plazhe publike të mirëmbajtura ju uroj ditë të mbarë

Çmimet e kripura në jug, Rama publikon fotot: Me këto plazhe publike të mirëmbajtura ju uroj ditë të mbarë

Bregdeti i Sarandës

Çmimet  e kripura në bregdetin e jugut ka bërë që kryeministri Rama të postojë foto nga bregdeti Jon të plazheve publike.

Në fotot e publikuara Rama shkruan përbri se me këto plazhe të mirëmbajtura e të pastruara nga bashkia duke filluar që nga bregdeti i Sarandës deri te pllakat e Ksamilit dhe pa asnjë pagesë i uron shqiptarëve një ditë të mbarë.

‘MIRËMËNGJES

dhe me këto pamje të plazheve tërësisht publike përgjatë bregdetit të Sarandës, nga Pllakat deri në Ksamil, të mirëmbajtura e të pastruara nga bashkia dhe pa asnjë pagesë për pushuesit, ju uroj një ditë të mbarë.’- shkruan Rama.

Kujtojmë se Kryeministri Edi Rama komentoi çmimet e larta të hoteleve në jug të vendit duke thënë se vendosin 200-300 euro nata kur kanë cilësi shërbimesh. Këto çmime i cilëson tërësisht të palogjikshme.

‘E domosdoshme është nxjerrja e një mësimi të rëndësishëm i gjithë bregut nga Vlora në Sarandë për çmimet. Nuk i vendosin bashkitë që i vënë çmimet, por kanë në dorë të jenë proaktive dhe të luajnë rol sa ndërveprues aq edhe nxitës, patjetër dhe influencues.

Në këtë rast është ekonomia që ndikohet nga marrëzia e vendosjes së çmimeve që e bëjnë shumë më të lehtë të shkosh në Greqi apo Turqi sesa të rrish në Dhërmi. Është i mrekullueshëm por jemi larg së garantuari cilësi shërbimesh. Ata që e garantojnë të kenë më të ulëta se dikush që hap një derë dhe kërcet 200-300 euro natën, është e palogjikshme”, tha Ram

G.MO/Sh.Sh/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • ymeri: 26/07/2022 20:18

  SI MUND TI QUASH PLAZHE TE BUKURA ,,KETO O RAMA,,,ATY NE FOTO ESHTE NJE RREMUJE E PAPARE ME PALLATE QE PO HYJNE NE DET,,,DHE KULLA VROJTIMI SHUME AFER CADRAVE.....

  Përgjigju
 • Niku: 26/07/2022 16:32

  E para plazhi publik eshte qe nga Pllakat deri te Centrali, jo deri ne Ksamil. Keto jane te dyja vende brenda qytetit, Centrali eshte pa vajtur te Turizmi i vjeter. E dyta, per ata majmunet qe te afrohen e te thone te levizesh peshqirin se ju kishe zene vendin, ose t'i paguash per vendin e tyre, pse nuk thote kryeministri? Pa pagese eshte zyrtarisht por ne te vertete, ka ustallare qe ne bashkepunim me policine bashkiake vijne vjel(dh)in sa here shohin dike qe ulet ne rere. Ne shqiptaret jemi mesuar me kete harbuteri, por eshte turp kur turisti i huaj vidhet ashiqare dhe s'mund te protestoje se polici bashkiak ka pjesen e tij ne kete mesele. Persa me perket mua, ju befshin leket ilace te gjitheve atyre qe bejne nga keto. E kam me kollaj te shkoj ne plazhet e Greqise qe s'jane as aq te mbipopulluara, dhe ku te pakten mund te arsyetosh me robin, sesa me harbutin shqiptar qe te kerkon llogari per cfare t'i vije nder mend.

  Përgjigju
 • Zen: 26/07/2022 12:09

  Plazhet shqiptare jane te pastra ne foto dhe fotot kane edhe nje avantazh tjeter: nuk degjohet bucitja e muzikes tallava nga mengjesi deri ne mesnate. As kafen e mengjesit nuk e pi dot pa muzike.

  Përgjigju
 • Habia: 26/07/2022 12:08

  Shum e habitshme! Çfar koiçindese me kto komentet, te gjitha pozitive dhe ne nje koh te shkurter, po na habisni me kto levdata për per kto plazhet publike. Po ku do jen?????

  Përgjigju
 • Fitim: 26/07/2022 11:56

  Cmimet e kripura nuk jane faj te qeverise por i falenderojme per punen e mire qe kane bere ne plazhet publike

  Përgjigju
 • Ylli: 26/07/2022 11:54

  Kemi plazhe shum fantastike dhe me vjen mir qe i reklamoni te tilla vende z.kryeminister

  Përgjigju
 • Teo: 26/07/2022 11:25

  Ne kemi plazhe shum te bukura dhe ndihem mir kur promovoni te tilla vende dhe keni bere pune goxha te mire me pastrimin e plazheve

  Përgjigju
 • Regi: 26/07/2022 11:17

  Keni bere nje pune me te vertet te mir z.rama dhe ju falenderojme per pastrimin e plazheve tona

  Përgjigju
 • besmir: 26/07/2022 11:16

  mesa kam pare i eshte dhene vemendje e madhe plazheve publike per ti ofruar turisteve kushte me te mira

  Përgjigju
 • Tani: 26/07/2022 11:12

  Kemi goxha plazhe te pastra dhe publike te aksesueshme nga kush te doj

  Përgjigju
 • Beni: 26/07/2022 11:11

  Ne kemi plazhe shume te bukura dhe promovimi i tyre eshte i rendesishem qe te njihen dhe nga turiste, sidomos kur jan kaq te pastra fal punes tuaj

  Përgjigju
 • goni: 26/07/2022 11:11

  cmime te kripura kane ato vende qe jane luks, ka plot plazhe publike ku nuk shpenzon shume para dhe mund te pushoje cdo familje qe kane pak mundesira

  Përgjigju
 • Ardi: 26/07/2022 11:10

  Kemi super plazhe e vende turistike qe ja vlen te vizitohen

  Përgjigju
 • mira: 26/07/2022 11:08

  mendoj qe ata qe ankohen jane ata qe shkojne ne lokale apo plazhe luksi kur sja mban xhepi, cdokush duhet te zgjedhi me kujdes vendet ku shkon pasi ka plot plazhe publike qe jane te pastra dhe te bukura dhe cmimet jane te arsyeshme

  Përgjigju
 • drita: 26/07/2022 11:06

  mua personalisht nuk me jane dukur aq te kripura, pasi gjithmone shkoj ne lokale te thjeshta ku cmimet jane te arsyeshme dhe ne plazhe publiike. Cdokush ka mundesine te pushoje me aq para sa i mban xhepi

  Përgjigju
 • Arber: 26/07/2022 11:06

  Tani plazhet jane te gjitha te pastra fale jush zoti Rama

  Përgjigju
 • Olsi: 26/07/2022 11:05

  Nje pune fantastike nga ana juaj zoti Rama

  Përgjigju
 • Vin: 26/07/2022 10:49

  Kta qe komentojn gjoja si patronazhiste 100% do jen te Pd per te futur pakenaqesi.se ska mundesi tjeter.

  Përgjigju
 • arlind: 26/07/2022 10:39

  plazhet publike jane shume te pastra ne vendin tone

  Përgjigju
 • Arber: 26/07/2022 10:38

  Saranda me e bukur se kurre kete vit

  Përgjigju
 • Fredi: 26/07/2022 10:37

  Plazhet me te bukura shqiperia i ka

  Përgjigju
 • silva: 26/07/2022 10:36

  plazhet publike vende fantastike per te kaluar pushimet e veres

  Përgjigju
 • Henri: 26/07/2022 10:30

  Sa me shume hapesira te tilla kryeminister ????faleminderit kryeminister per keto mundesi qe i ofroni njerezve

  Përgjigju
 • Jon: 26/07/2022 10:30

  Plazhet publike preferohen shume nga njerezit sepse dhe nuk harxhojne shume lek e ju falenderojme kryeminister per mundesine qe i ofroni me keto plazhe

  Përgjigju
 • Mondi: 26/07/2022 10:10

  Cmimet e kripura jane vetem neeper plazhet private e jo ne ato publike

  Përgjigju
 • Jorgo: 26/07/2022 10:09

  Plazhet publike jane nje gje shume e mire per qytetaret sepse ata nuk do te rrijne te pagujne shezllonin e gjona te tjera

  Përgjigju
 • Ledio: 26/07/2022 10:09

  Ore plazhet publike jan 100 her me t pastra se ato privatet po ne nuk shkojme se jemi budallenj duam plazhe me emer

  Përgjigju
 • Alban: 26/07/2022 10:08

  Ka plazhe publike sa te duash po ne kemi pordhe , flas edhe per veten ktu , duam vjera lluksi

  Përgjigju
 • Bregu: 26/07/2022 10:08

  Ky plazhi publik mrekulli pz. Shkon edhe ske nevoj me pagujt

  Përgjigju
 • Tamara: 26/07/2022 10:07

  Po normal qe do ankohen robt. Ikin neper restorante te shtrenjta edhe i hedhin ke joq po mor zotri po sdeshe me pagujt shum ja ku jan plazhet publike

  Përgjigju
 • Tosi: 26/07/2022 10:06

  Po shume paster eshte dhe shume bukur me cdo sherbim te mundcem dhe pastertia ne kete zone eshte shume e dukshme

  Përgjigju
 • Titi: 26/07/2022 10:04

  Cmimet nuk Jan aspakt te kripura sidomos ne kete zone te plazhit por Jan shqiptaret qe duan lluksin dhe thojn qe Jan cmimet e larta

  Përgjigju
 • Esi: 26/07/2022 10:01

  Po beni pun te mbrekullueshme duke ber plazhe publike qe te gjith keto njerez te bejn pushime

  Përgjigju
 • Tea: 26/07/2022 10:00

  Me keto plazhe publike keni ber vertet nje pune te mbrwkullueshme pasi tani te gjith kan mundesi

  Përgjigju
 • Miri: 26/07/2022 09:58

  Plazhet publike ne sarand kane vertet nje pasterti te madhe dhe gjithashtu nje siguri te lart

  Përgjigju
 • Shoku rama: 26/07/2022 09:56

  Po sulltan edvini dhe vlora ka plazhe publike

  Përgjigju
 • Enzo: 26/07/2022 09:54

  Plazhet publike nuk kane cimie aspake te kripura dhe i kane te gjithe parametrat e siguris dhe pasterits

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Qeveria shpërblim 5 mijë lekë për pensionistët, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Britania në alarm/ 4 fëmijë humbin jetën nga një bakter i rrezikshëm, zbulohen simptomat

Britania në alarm/ 4 fëmijë humbin jetën nga një bakter i rrezikshëm, zbulohen simptomat