VIDEO/ Ernest Muçi mposht i vetëm me dopietë Aston Villën, Ballkanin e 'rrëzon' një supergol në Conference League (Rezultatet)

VIDEO/ Ernest Muçi mposht i vetëm me dopietë Aston Villën, Ballkanin e 'rrëzon' një supergol në Conference League (Rezultatet)

Ernest Muçi kundër Aston Villa-s

Conference League është në turin e parë të ndeshjeve në grupe. Këtë mbrëmje duke nisur nga 18:45 ngriti siparin kompeticioni i UEFA, me shqiptarët që lanë shenjë. Ernest Muçi shënoi dopietë në Varshavë, me Legian që fitoi 3-2 kundër Aston Villës. Fitore edhe për Frankfurt, Fenerbahce apo edhe PAOK. Me fillim në 21:00, Ballkani i Ilir Dajës humbi 1-0 në Çeki kundër Viktoria Plzen. Një supergol i Kalvach në minutën e 73-të vendosi duelin.  

Në Frankfurt, Eintracht iu fal golave të Marmoush dhe Koch që zhvlerësuan atë të Polvara për të marrë tri pikë kundër Aberdeen. Në Stamboll, Fenerbahce fitoi 3-1 kundër Nordsjaelland. Për vendasit shënuan Crespo, Batshuayi dhe Aziz, teksa për nordikët shkurtoi Villadsen. PAOK i Selanikut fitoi 2-3 kundër HJK në Helsinki. Në Belgjikë, Genk dhe Fiorentina barazuan 2-2.

Në Çeki, Viktoria Plzen fitoi 1-0 kundër Ballkanit për raundin e parë në grupin C të Conference League. Një gol i Kalvach vendosi ndeshjen në minutën e 73-të. Supergol nga vendasit që mposhtën portierin Kolici nga distanca. Të besuarit e Ilir Dajës bënë një paraqitje të mirë, duke e mbyllur në barazim pjesën e parë. Të pafat kampionët e Kosovës, që s'ia dolën dot të merrnin një pikë.

Në Varshavë, Legia fitoi 3-2 kundër Aston Villës, me sfidën që vlen për raundin e parë të Conference League në grupin E. Për vendasit ka shënuar dopietë edhe Ernest Muçi. Sulmuesi i Kombëtares e ka nisur ndeshjen nga minuta e parë, duke mos zhgënjyer pritshmëritë e stafit teknik.

22-vjeçari pasi bëri 45 metër sprint, ia doli të jetë i vetëm përballë portierit mik dhe shënoi pas një pasimi të Uszolek për golin që e dërgoi rezultatin 2-1 në minutën e 26-të.

Më herët për Legian shënoi Uszolek dhe barazoi përkohësisht Duran. Pas golit të parë në minutën e 26-të, shqiptari ka ndëshkuar sërish Emiliano Martinez në minutën e 51-të. Pas pasimit të Gual, Muçi ka befasuar mbrojtësit dhe me një të majtë ka bërë që portieri kampion bote argjentinas mos ndalë gjuajtje e tij.

Muçi dërgon në tre numrin e golave në kompeticionet evropiane këtë sezon, teksa shqiptari ka shënuar edhe tre herë të tjera në kampionat. Pas golave të sotëm, të gjithë tifozët e Legias në Varshavë kanë brohoritur emrin e tij.

Forma e mirë e djaloshit ka bërë që trajneri Sylvinho ta ftojë në Kombëtare, por pa i besuar minuta.

Conference League - Rezultatet:

 

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 22:55
VIDEO/ Një supergol 'fik' Ballkanin, kampionët e Kosovës humbasin në Conference League

Në Çeki, Viktoria Plzen fitoi 1-0 kundër Ballkanit për raundin e parë në grupin C të Conference League. Një gol i Kalvach vendosi ndeshjen në minutën e 73-të. Supergol nga vendasit që mposhtën portierin Kolici nga distanca. Të besuarit e Ilir Dajës bënë një paraqitje të mirë, duke e mbyllur në barazim pjesën e parë. Të pafat kampionët e Kosovës, që s'ia dolën dot të merrnin një pikë.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord me nismën e Kishës Katolike për ndalimin e simboleve komuniste?×

Lajmi i fundit

20 vjeçari shqiptar padi ndaj qeverisë britanike, kërkon dëmshpërblim për shkelje të të drejtave të njeriut

20 vjeçari shqiptar padi ndaj qeverisë britanike, kërkon dëmshpërblim për shkelje të të drejtave të njeriut