‘Copëtohet’ Kombëtarja, edhe Gjasula pozitiv me COVID! Reja me 'dhimbje koke' para sfidës vendimtare të Polonisë

Kombëtarja shqiptare ka marrë një tjetër lajm negativ në prag të sfidës me Poloninë. Kuqezinjtë do të humbasin për shkak të COVID edhe digën e mesfushës Klaus Gjasula, i cili ka lënë kombëtaren pak orë para ndeshjes për shkak se ka rezultuar pozitiv.

Gjasula është futbollisti i tretë që rezulton pozitiv te Kombëtarja pas Erion Hoxhallarit dhe Sokol Cikalleshit, ndërsa ky është rasti i katërt në total pasi njëjtë e pësoi edhe fizioterapisti Erzen Voci. Shqipëria gjithashtu nuk ka të diposnueshëm për shkak dëmtimi Bekim Balajn dhe Berat Gjimshitin, ndërsa Endri Çekiçi është me kartona.

Vlen për t’u kutjuar edhe fakti se Reja nuk grumbulloi për shkak dëmtimi Amir Abrashin, por edhe mesfushorin tjetër Qazim Laçi.


Lajmi kryesor:

Ëndërr kuqezi e plagosur në 'Air Albania', Shqipëria humb me Poloninë! Incidenti i rëndë me shishet në fushë, shiten brenda në stadium ndërkohë që nga jashtë nuk lejohen


Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të vendosen kufizime për personat e pavaksinuar?×

Lajmi i fundit

John

'Do të jetë një ditë e veçantë për ju', mësoni çfaë kanë parashikuat yjet për ju ditën e sotme